Po letním volnu se dnes opět scházejí hráči vítkovické juniorky, aby poprvé vyzkoušeli svou formu na ledě. Zatím vše nasvědčuje tomu, že po přípravě na suchu by měli být v dobré kondici. „Všichni kluci vypadali velice dobře. Na suchu poctivě dřeli a podle mě jsou dobře připraveni. Uvidí se na ledě,“ řekl hlavní trenér mužstva Zdeněk Moták.

„Nyní máme v juniorce ročník 1989, jehož hráči vybojovali v roce 2006 dorostenecký titul. I díky tomu si myslím, že by nadcházející sezona nemusela být špatná, nechci ale nic předvídat. Faktem je, že kluci to mají v hlavě srovnané a vědí, co chtějí, podle mě by to dost z nich mohlo dotáhnout v hokeji daleko,“ prozradil kouč.

Moták to ale letos s trénováním nemá vůbec jednoduché. Společně s Kamilem Konečným totiž vedl také tréninky A mužstva, a tak mu na juniorku nezbylo tolik času jako loni. „Problém je právě v tom, že se najednou věnuji dvěma týmům. Na kluky pak nemám příliš času. Proto jsou v juniorce nyní dva asistenti. Jaroslav Miksa i Roman Ryšánek odvedli během letní přípravy velice kvalitní práci a moc mi pomohli.“ Odchod od juniorky však Moták vyloučil. „V žádném případě u mladých nekončím. Chci u nich zůstat i nadále, bohužel ale budu muset své povinnosti rozdělit mezi juniory a muže.“

V průběhu letní přípravy se trenérům představilo více než třicet hráčů, část z nich se vrátí do zámoří, zbytek se o volné pozice v juniorce bude muset poprat. „Po sezoně se z Ameriky vrátilo několik kluků. Před dovolenou bylo jisté, že u nás zůstanou Honza Káňa a hlavně gólman Tomáš Vošvrda. Maliník s Voráčkem se naopak do USA vrátí,“ prozradil Moták.
Příchodem Vošvrdy získaly Vítkovice velice silnou posilu, právě on byl totiž jedním z hlavních pilířů dorosteneckého úspěchu z roku 2006.

„V kádru máme taky deset kluků, kteří přišli z dorostu. Své místo v sestavě jisté ale samozřejmě ještě nemají. Budou muset na sobě tvrdě pracovat a o místa se opravdu porvat. Věřím ale, že se jim to podaří,“ zmínil dále Moták.

Juniorům tedy začíná více jak měsíční období, během kterého budou tvrdě trénovat na ledě a prověřovat svou kondici v přípravných zápasech. „Letos jsme program trochu upravili. Oproti loňsku budeme mít méně přátelských zápasů a více samostatných tréninků. Prvních čtrnáct dní budeme trénovat třífázově, potom plynule najedeme na dvoufázovou zátěž tak, abychom byli na sezonu opravdu dobře připraveni,“ zakončil lodivod vítkovické juniorky.

ZDENĚK JANIUREK ml.