„Pinc má u nás smlouvu ještě na tuto sezonu a prvotní vize byla, že půjde pryč. Ovšem angažmá v Rusku mu nevyšlo a včera ráno Pinc projevil přání ve Vítkovicích zůstat s tím, že by rád smlouvu prodloužil,“ uvedl kouč a generální manažer Vítkovic Alois Hadamczik. Vítkovice se tak dostaly do téměř totožné situace jako loni, kdy ale konkurence mezi Pruskem a Pincem nepřinášela pozitivní výsledky. „Hráči si musejí uvědomit, že klub je platí a má právo hráče angažovat, nebo ne. Víme, že máme tři kvalitní gólmany, ale chceme v extralize uspět a ve světě je běžné, že v týmu je víc dobrých brankářů. Mohou se střídat, nebo někdo bude muset přijmout roli dvojky. Nejsou tady za sebe, ale pro klub. To by se taky mohlo stát, že když budeme mít sedm kvalitních beků, tak jeden půjde pryč,“ přiblížil Hadamczik, který ale nevylučuje ani možnost, že by jeden z nich mohl nakonec odejít. „Nikde není psáno, že v průběhu sezony jednoho z nich za adekvátních podmínek neuvolníme,“ dodal.

Jak už Deník v minulém týdnu informoval, přání vrátit se do mateřského klubu projevil obránce Radek Philipp. „Už jsme s ním před časem jednali, ale tehdy na naše podmínky nepřistoupil,“ přiblížil Hadamczik. Po vyloučení Jekatěrinburgu z Kontinentální ligy se jednání obnovila. „Uvidíme, co přinesou,“ doplnil.

Na prvním tréninku naopak chyběla letní posila, útočník Václav Varaďa. A za jeho absencí nebyla sobotní svatba. „Mám zdravotní komplikace a je otázka času, kdy se do přípravy zapojím,“ naznačil Varaďa. Hadamczik byl konkrétní: „Na tréninku špatně došlápl a poranil si křížové vazy v koleni. Čeká ho operace. Bude mimo tři měsíce,“ popsal Hadamczik. Náhradu za něho ale ve Vítkovicích hledat nebudou. „Máme v přípravě dost hráčů,“ uzavřel vítkovický trenér.