Vítkovice v první přípravě porazily Pantery

Havířov - Extraligový celek dokázal v Havířově vstřelit dvě branky během jedné minuty hned dvakrát.

29.7.2008

První přípravu sehráli Panteři s Vítkovicemi. Podle očekávání vyhrál extraligový favorit.Foto: Libor Pristáš

Úvod přinesl klasické letní hokejové klání. S přibývajícím časem se hra trochu přiostřila a stala více zajímavou. Do více vyložených šancí se dostali nejdříve překvapivě domácí, ale hokejovější a fyzicky lépe vybaven hosté šli do vedení, když v závěru první části stihli během jediné minuty vstřelit dvě branky Klimek a Kolařík.

Ve druhé části pokračovaly ba týmy ve stejném rytmu a gólmani na obou stranách se určitě nenudili. Vala dokázal v přesilovce snížit, ale Vítkovice odpověděly stejnou mincí a opět vedly o dvě branky. O výrazném vítězství rozhodli ostravští hokejisté v 54. minutě, kdy Köhler a Svačina opět během jediné minuty upravili na konečných 1:5.

Zápas nesl všechny aspekty prvního zápasu po letní pauze. Ve všech řadách vázla hlavně souhra, ale to je v této fázi přípravy logické. Odveta se odehraje už v pátek 1. srpna na ostravském ledě.

HC Havířov Panthers – HC Vítkovice 1:5 (0:2, 1:1, 0:2) Branky a nahrávky: 33. Vala (Velecký, Huhto) – 19. Klimek (Hruška), 20. Kolařík (Roman), 36. Stehlík (Hruška), 54. Köhler (Klimek), 54. Svačina (Štefanka). Vyloučení 11:11, využití 1:1. Rozhodčí Kočí, diváků 878.

HC Havířov Panthers: Valent (31. Čech) – Štefanka, Štěpánek, Klimeš, Evan, Huhto, Novák, Lašek, Prokop – Rozum, Vala, Daneček, Duba, Piecha, Bokroš, Brynecký, Hulva, Velecký, Seman, Sikora, Gisel. Trenér Jiří Režnar.
HC Vítkovice Steel: Štěpánek – Ovčačík, Stehlík, Tůma, Tichý, Prokop, Suchý, Falter – Strapáč, Šimíček, Bartoš, Klimek, Hruška, Köhler, Svačina, Štefanka, Mikula, Rehuš, Roman, Kolařík. Trenér Alois Hadamczik.

Autor: Libor Pristáš

29.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Babis
56

Andrea Babišová z Bohumína: Největší radost z podoby jmen měl šéf marketingu ANO

Tomio Okamura (uprostřed) slaví úspěch SPD ve volbách.
6

SPD: Za úspěch v regionu vděčíme i zkušenostem s islamizací Havířova

ČSSD: Nikde nikdo, ani slovo... ODS: Dnes není důvod plakat!

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Sokolská třída v centru Ostravy. Obvyklé místo volebních štábů dvou stran z opačného politického spektra nemůže naskýtat v sobotu v podvečer odlišnější pohled. Zatímco u občanských demokratů panuje rušno i vstřícnost, sociální demokraté mají v oknech tmu, zamčeno a telefony neberou.

OHLÉDNUTÍ DENÍKU: Zajímavosti a čísla z voleb v kraji

Hnutí ANO není jediné, kdo sklidil v letošních volbách u voličů v kraji výrazný úspěch, slaví i druhé SPD Tomia Okamury. Podívejte se s námi, jaké další zajímavé postřehy redaktoři Deníku v letošních volbám zaznamenali.

OBRAZEM: Piráti překonali stanovený cíl, ale v Ostravě rum proudem netekl

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Piráti, větřící úspěch, se v Ostravě začali scházet už od 15. hodiny, krátce po skončení voleb. „Zakotvili“ v klubu Fabric v Plynárenské ulici.

Řepiště televizní premiéru neustály, po zápase se radovala Doubrava

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.