Své místo v týmu si na turnaji Cassovia Cup v Košicích vybojoval francouzský útočník Yorick Treille, který se s Vítkovicemi dohodl na roční smlouvě s následnou opcí na další sezonu. „Treille nás výkonnostně přesvědčil a máme o jeho služby zájem. Na smlouvě jsme se dohodli, a ve středu bychom měli podepsat smlouvu", řekl naší webovým stránkám klubu generální manažer klubu Alois Hadamczik.

Velkým překvapením je uvolnění brankáře Martina Pruska, který odjíždí do Ruska, kde by měl hrát týmu Kontinentální hokejové ligy v pozici prvního gólmana. O který tým se jedná Hadamzcik neprozradil a brankář Prusek měl včera vypnutý telefon. Podle informací Deníku se jedná o Spartak Moskva, který trénuje Miloš Říha a působí v něm šternberský rodák, útočník Ondřej Fiala. Tento tým se dostal do potíží díky zranění svého nejlepšího brankáře. Ve Vítkovicích tedy bude chytat dvojice Marek Pinc a Jakub Štěpánek. Prusek ale z Vítkovic neodchází natrvalo. Jeho angažmá je krátkodobé a do Ostravy by se měl vrátit.

Volno k hledání nového angažmá dostal útočník Bedřich Köhler. Třiadvacetiletému odchovanci Vítkovic bylo nabídnuto, že si může hledat pro následující sezonu nové působiště, případně mu při shánění nového angažmá vypomůže klub.