Osmadvacetiletý zadák Angel Krstev je od včerejška hráčem Vítkovic. „Podařilo se nám domluvit angažmá Angela Krsteva a už dnes u nás začíná trénovat. Prozatím jsme přebrali smlouvu, kterou měl v Liberci, ale s agentem jsme domluveni, že by se mohla případně prodloužit až na tři roky,“ řekl generální manažer Alois Hadamczik.

Důrazný bek tak pomůže vyřešit defenzivní starosti, které měl kouč Hadamczik. Ten přiznával, že se hrou obrany v přípravě nebyl příliš spokojený. „Ve Vítkovicích je dobrý tým. Věřím, že budeme hrát hodně vysoko,“ prohlásil ale novic v týmu Vítkovic Krstev.

Čtrnáctinásobný reprezentant opustil tým z bílým tygrem na prsou po čtyřech sezonách, když byl minulou středu uvolněn z kádru. „Vítkovice mi jako jediné přislíbily, že pokud přijde nějaká nabídka ze zahraničí, tak se mi budou snažit vyjít vstříc,“ vysvětlil Krstev, proč zamířil ze severu Čech právě do Ostravy.

Hokejista s reprezentačními zkušenostmi absolvoval v Liberci celou letní přípravu a odehrál v dresu Bílých Tygrů i tři zápasy Tipsport Cupu. Připsal si v nich tři body za gól a dvě asistence. Na své výkony by rád navázal i ve Vítkovicích. „Do začátku extraligy je sice už jenom týden,ale pokud budu hrát dobře, tak není důvod neprosadit se hned od začátku. Možná budu nějaký čas na přivyknutí potřebovat, ale na mou hru by to nemělo mít žádný vliv,“ myslí si odchovanec pražské Slavie, který jednu sezonu prožil i nižší zámořské soutěži, kde oblékal dres Lethbridge Hurricanes.

A jak se obránce, jenž se v posledních třech sezonách nedostal pod sto trestných minut, těší na největší ledovou plochu v extralize? „Budu muset více bruslit. Mně to ale velký problém nedělá,“ uzavřel Krstev.

ANGEL KRSTEV

narozen: 15. prosince 1980
post: obránce
výška/váha: 182/96
držení hole: levé
počet zápasů/gólů v extralize: 296/27
počet zápasů/gólů v play off: 33/0
počet zápasů/gólů v reprezentaci: 14/0
Předchozí působiště: Slavia Praha (do 2001), Lethbridge Hurricanes (WHL), Chomutov (2001), Liberec (2001 až 2004), Litvínov (2004), České Budějovice (2004/2005), Liberec (2004 až 2008), Vítkovice (2008 až ??)