I proto vedení týmu angažovalo bývalého reprezentačního kouče Aloise Hadamczika, který by měl tým znovu přivést do odpovídajících pater extraligové tabulky. „Je to příjemná změna, být opět v klubu. Už jsem se potřeboval dostat do toho koloběhu,“ uvedl Hadamczik, který ve Vítkovicích zastává zároveň i funkce generálního manažera a jen pár dní po svém nástupu do funkce se dohodl na příchodu zkušených borců Václava Varadi nebo Juraje Štefanky.

V přípravě se ve velmi dobrém světle ukazoval nový obránce Richard Stehlík, jenž přišel ze Sparty Praha. Místo v prvním týmu si na turnaji ve slovenských Košicích vybojoval i Francouz Yorick Treille. „Je to výborný hráč a rád bych s ním letos pracoval. V přípravě mě přesvědčil a počítám s ním do sestavy,“ prohlásil Hadamczik.

V klubu znovu museli řešit brankářskou otázku. Spolupráce dua Prusek – Pinc příliš neklapala už loni, a proto Marek Pinc letos zamířil do Jekatěrinburgu, se kterým měl hrát Kontinentální ligu. Ruský klub ale zkrachoval a Pinc byl zpět v přípravě Vítkovic. „Nikde není psáno, že v průběhu sezony jednoho z nich za adekvátních podmínek neuvolníme,“ řekl po Pincově návratu Hadamzcik. A týden před startem ligy bylo jasno. Kontinentální ligu si zachytá Pincův konkurent Martin Prusek, jenž v nadcházející sezoně bude vypomáhat Spartaku Moskva.