Kormidla se u bárky, která se potácela téměř u dna nejvyšší hokejové soutěže v Česku , chopil zkušený manažer Alois Hadamczik a z trenérského i manažerského postu míní zamířit do bezpečných vod.

Dvě jedenáctá místa z posledních dvou sezon se podepsala na financích. A klub vstupuje do nové sezony s nižším rozpočtem, než v minulosti. „Přivést nového sponzora není jednoduché a nepovedené roky se podepsaly na našich financích,“ přiznal prezident klubu František Černík. „Přesto věřím, že pokud nám vyjde start, tak se nám podaří sponzory přilákat,“ dodal Černík.

Klub v létě nezvykle čeřil přestupové vlny a ještě v tomto týdnu byl pohyb v kádru značný. Do ostravské Sarezy zamířil mladý Branislav Rehuš, do Ruska brankář Martin Prusek. Naopak obranu vyztužil řízný obránce z Liberce Angel Krstev. „Martin Prusek má v klubu dlouhodobou smlouvu, ale nemohli jsme držet jeho i Marka Pince. A to především z ekonomického hlediska,“ přiznal generální manažer klubu a trenér v jedné osobě Hadamczik. „Dokážu si představit, že by tady zůstali oba, protože hokej už není o třiceti zápasech za sezonu. A když se první brankář zraní před play off, tak můžete mít najednou velký problém. Už jsem tak kdysi pracoval s dvojicí Prusek – Trvaj a fungovalo to,“ přiblížil Hadamczik, který do týmu přivedl velmi zvučná jména. Z Třince se vrátil Juraj Štefanka, ze stejného oddílu přišel i Lubomír Korhoň. Kapitánské céčko bude nosit slovenský reprezentant Róbert Petrovický, ze Švýcarska se do mateřského klubu vrátil bojovník Václav Varaďa.

Očekávání fanoušků proto mohou být velká. „Posilování bylo mimořádné. Oproti minulým letům došlo k velkým změnám jak v obraně tak v útoku. Přišli zkušení, ale i mladí perspektivní hokejisté. Od prvního zápasu se chceme prezentovat maximálním přístupem, abychom přesvědčili fanoušky přijít na hokej,“ uzavřel Hadamczik.