Zatímco hokejisté s rytířem Vítkem na prsou zdolali celkem vysoko oba soupeře, mladíci z Poruby vydolovali pouze jeden bod. „Není ten vstup do sezony, který bychom si přáli. Mohli jsme získat šest bodů, jenže na druhé straně jsme nemuseli mít ani jeden. Oba zápasy byly hodně vyrovnané a řekl bych, že hlavně v utkání proti Chomutovu jsme byli lepší. Bohužel nám to nevyšlo,“ sklonil hlavu trenér Sarezy Petr Rambousek. Jeho největším problémem jsou v současné době zranění, která kosí zejména obránce ostravského celku. „V tom máme největší smůlu. Chybějí nám beci a v zápase s Litvínovem jsme přišli o dalšího.“

Chyby ve svém týmu viděl i kouč Vítkovic Zdeněk Moták. „Výsledkově mohu být spokojen, ale byla tam ještě spousta šancí, které zůstaly neproměněny. Od některých hráčů jsem očekával možná ještě o trochu lepší výkon, na druhé straně je ještě začátek sezony. Mile mě překvapili mladí hráči, kteří předváděli dravý a agresivní hokej. To je určitě pozitivum.“

O nadcházejícím víkendu čekají oba ostravské týmy zápasy na ledě pražských „S“. Jak Sparta, tak Slavia dokázala na úvod porazit Vsetín, jenže Zlín už byl nad síly obou celků z hlavního města.

Podle trenéra Sarezy Petra Rambouska by zápasy v Praze mohly být hodně zajímavé a výsledky se nedají lehce předpovědět. „Je to otevřené. Zatím mají na svém kontě výhru i prohru. Podle mě se s nimi dá hrát. Určitě chceme přivézt nějaké body, a to si myslím bude dost reálné, ale uvidíme o víkendu.“ Ostravský kouč však okamžitě dodává: „Sice se nám vstup do sezony nepovedl, ale neviděl bych v tom problém. Kluci mají natrénováno a fyzičku mají dobrou. Kámen úrazu je jinde, v jejich hlavách. Oni si už totiž zvykli na to, že se hraje o udržení a nevěří si tolik, kolik by měli. Mysleli jsme, že se to během přípravy srovná, ale stále to není optimální. Ještě na tom musíme zapracovat, ale jakmile to hráči pochopí a jejich cílem nebude jenom záchrana, věřím, že se zvedneme.“

Výsledky – pátek 5. září:

Sareza Ostrava – Chomutov 3:4 pr. (2:2, 1:0, 0:1 – 0:1). Branky: 6. Richter (Kopáč, Noga), 12. Bartošek, 38. Vidlák (Šimkovič, Špok) – 7. Chlouba (Dostál), 14. Žižka (Szakal), 44. Krupka (Kůs), 61. Miklovič (Semrád).

Sareza Ostrava: Gleich - Rusek, Plzák, Pindur, Spusta, Špok, Poláček, Skočovský - Řezáč, Vidlák, Kalina, Šimkovič, Kopáč, Galajda, Noga, Bartoš, Jelšík, Blažej, Vajda, Richter, Bartošek.

Vítkovice – Litvínov 8:1 (2:0, 3:0, 3:1). Branky: 5. Káňa (Roman, Hrubý), 6. Kolouch (Prokop), 27. Kucsera (Hrubý), 33. Káňa (Šedivý), 36. Vrána (Palát), 52. Seidler (Vrána, Palát), 55. Hlinka (Bursík, Strapáč), 57 Hartmann (Šedivý, Káňa) – 46. Bojer (Češka).

Sobota 6. září:

Sareza Ostrava – Litvínov 2:4 (0:0, 2:2, 0:2). Branky: 28. Bartošek (Kopáč, Špok), 39. Bartošek (Kalina) - 23. Majdan (Gerhát, Hora), 39. Bíza (Gula, Panuška), 51. Hora (Bojer), 59. Češka (Čejka).

Sareza Ostrava: Kubáň - Rusek, Plzák, Pindur, Spusta, Špok, Poláček, Skočovský - Bartošek, Řezáč, Vidlák, Kalina, Šimkovič, Kopáč, Galajda, Noga, Bartoš, Jelšík, Vajda, Richter.

Vítkovice – Chomutov 5:1 (2:1, 2:0, 1:0). Branky Vítkovic: Káňa, Strapáč, Kolouch, Palát, Šedivý.

(jaz)