Takové malé zemětřesení zažily v létě hokejové Vítkovice. Přišel nový kouč Alois Hadamczik, který do jedenáctého týmu dvou posledních ročníků extraligy přivedl hráče zvučných jmen. Dres s rytířem Vítkem na prsou budou oblékat kapitán slovenské reprezentace Róbert Petrovický, posily z Třince Juraj Štefanka a Lubomír Korhoň. Ze Švýcarska se vrátil vítkovický odchovanec Václav Varaďa. Soupisku doplnili i další. „Posilování bylo mimořádné,“ řekl nový generální manažer týmu Alois Hadamczik.

A proč to všechno? Z jediného důvodu: neopakovat průšvihy z posledních dvou ročníků, kdy se vítkovičtí hokejisté vedení Miroslavem Fryčerem nebo Ernestem Bokrošem jen dívali na boje o mistrovský titul. „Prvotní cíl je vrátit na stadion diváky. Pro ty pak chceme vybojovat znovu play off. Chceme vyhrát každý zápas, do kterého nastoupíme,“ zdůraznil Hadamczik.

Dnes mohou diváky přesvědčit o tom, že svá slova myslí vážně. Na programu je první z dvaapadesáti kol základní části extraligy. V ČEZ Aréně se představí nováček z Mladé Boleslavi vedený Jiřím Šejbou.

Vítkovický kouč Alois Hadamczik si odbude na lavičce Vítkovic obnovenou premiéru. Při ligovém utkání na ní stal naposledy před 1975 dny. V sezoně 2001/2002 po porážce se Spartou ve finále ligy tehdy přebíral jeho tým stříbrné medaile. Jak dopadne nyní?