Měl být jedním z magnetů pro diváky. Ovšem přetržené vazy v koleni návrat Václava Varadi na led vítkovického stadionu oddálily. „Nevím, kdy budu schopen odehrát první zápas. Věřím ale, že to bude co nejdříve,“ smutnil dvaatřicetiletý útočník, jenž se do ostravského týmu vrátil po třech letech. Tehdy vypomáhal při výluce NHL, nyní už patří Vítkovicím. „Jsem z toho hodně smutný. Chtěl jsem hrát, ale musím si počkat. To se ale někdy stává,“ řekl Varaďa.

Dneska začíná hokejová extraliga, vy se ni ale můžete zatím jenom dívat. V jakém stadiu je léčení operovaných křížových svalů v koleni?

Musím to zaklepat, ale jeví se to dobře. Už jezdím normálně na kole a nohy zatěžuju normálně. Někdy příští týden bych měl jít poprvé na led.

Brusle už jste ale obul, ne?

Ano při focení týmu. Sklouzl jsem se po ledě a cítil, že mi to chybí. už se moc těším, až budu moct hrát.

A kdy to bude?

To nedokážu říct. Nebude to za týden ani za dva. Chce to čas. příští týden to zkusím a uvidím, jak bude noha reagovat. Rád bych, aby to bylo co nejdříve, ale nemůže se to uspěchat.

Do zápasů v přípravě jste nezasáhl, ale určitě jste tým sledoval. Jak se vám jeví?

Viděl jsem tři utkání. Proti Třinci, Havířovu a ten poslední proti Zlínu. Utkání s Třincem (1:6 – pozn. red.) nám moc nevyšlo. Proti Havířovu už to bylo lepší (3:0) a proti Zlínu (5:0) už bylo vidět, že kluci už se dali dohromady. Někteří ještě bojovali o fleky, a tak nechyběla snaha se ukázat v tom nejlepším světle. Musí se to stmelit a začít na vítězné vlně.

Dnes zahajujete proti nováčkovi ligy Mladé Boleslavi. Pro mnohé velká neznámá…

Každopádně to není snadný začátek. Čeká je premiéra v lize a budou makat nadoraz. Když chytíme začátek a dáme jim pár gólů, tak to bude dobré.

Budete v hledišti?

Určitě ano a věřím, že tam nebudu sám. Kluci potřebují podporu fanoušků.