Vedení v čele s generálním manažerem Petrem Fabiánem na včerejší tiskové konferenci vzkřísilo původní název týmu a představilo hlavního sponzora. V zápase proti Hradci Králové tak už ostravští hráči hájili barvy staronového klubu – HC VOKD Poruba.

„Spolupráci se Sarezou jsme ukončili z jednoho prostého důvodu. Město už vlastně ani nemělo zájem na tom, abychom fungovali společně dál a každý si myslel, že nás nějakým výrazným způsobem financuje, což nebyla až tak pravda. Naopak VOKD přišlo s konkrétní a velice výhodnou nabídkou a byla by hloupost na ni nekývnout,“ prozradil Fabián.

Po sedmi letech se do názvu klubu vrací i jméno obvodu, oproti minulosti však týmové barvy nebudou žlutá a modrá, ale červená a bílá. „Obec projevila zájem a podle mého názoru je co do počtu obyvatel hodně silná. I to nás vedlo ke změně z Ostravy na Porubu. Navíc obnovení starého názvu probudí i ty staré patrioty a přiláká do ochozů více lidí,“ pokračoval manažer.

„Výhodné je to pro obě strany. Hokej bude mít více finančních prostředků a my se jako firma zviditelníme po celé republice,“ pochvaloval si spolupráci Ivo Přibyl, zástupce VOKD, které podepsalo s Porubou tříletý kontrakt.

K uklidnění problematické finanční situace, která se naplno projevila koncem minulého roku má kromě nového sponzora pomoci také nová tříletá smlouva s extraligovými Vítkovicemi o vzájemné spolupráci. „Víme, že je naprostým nesmyslem mít v Ostravě dva celky působící v naší nejvyšší soutěži. Proto si nechceme konkurovat, ale pomáhat. Poruba bude fungovat jako tým, který bude pro Vítkovice vychovávat mladé talenty a pomáhat jim dostat se do velkého hokeje. Ony naopak převezmou část našich finančních závazků vůči hráčům, kteří budou v sezoně nastupovat za oba týmy,“ uvedl na pravou míru Fabián. Prezident HC Vítkovice Steel jej jedním dechem doplnil: „Dlouho jsme hledali tým, se kterým bychom mohli spolupracovat. Hodně extraligových klubů takové týmy v nižších soutěžích má. Proto jsme se Porubou dohodli. Podle mě to prospěje oběma celkům.“

Vše tedy nyní nasvědčuje tomu, že se nebude opakovat situace z minulé sezony. Tehdy tým během rozjeté sezony opustilo hned několik klíčových hráčů v čele s Pavlem Šebestou. V tomto ročníku ale mohou příznivci Poruby klidně spát. „Nový sponzor nám pokryje značnou část rozpočtu. Letos to určitě nebude tak šílené jako loni. Tenkrát jsme museli řešit závazky z předešlých sezon a naše finanční situace byla opravdu špatná. To se ale nyní opakovat nebude,“ zakončil rázně Fabián.

ZDENĚK JANIUREK ml.