Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Odměna v podobě úvodního gólu přišla v 5. minutě, kdy hráli po faulu brankáře Pince Jihočeši přesilovku. Hbitý Gulaš zaznamenal první letošní gól týmu v početní výhodě. To však byla ze strany Bokrošova týmu labutí píseň. „Prvních deset minut jsme se nemohli srovnat s nezvyklými rozměry kluziště a stylem hry soupeře,“ připustil asistent trenéra hostí Kamil Konečný.

Do té doby hodně nevýrazní Ostravané o sobě dali poprvé vědět rovněž v přesilovce v 15. minutě, kdy po nenápadné akci vyrovnal Šimíček. Jeho gól musel ještě posvětit videorozhodčí. Za necelé dvě minuty Svačina zpoza branky dokázal procpat kotouč těsně za čáru Turkovy svatyně a hosté vedli 2:1. Současně s prvním klaksonem sice vyrovnal Hřebejk, sudí Svoboda ale nakonec dle očekávání branku neuznal, protože byla dosažena po čase.

Od druhé třetiny bylo na domácích hokejkách stále hodně nervozity. V rozpětí 35 vteřin inkasoval Mountfield další dva slepené góly. Nejprve skončila v síti Kubošova tečovaná střela a poté zakončil svůj až moc pohodlný průnik obranou Francouz Treille. To už bylo příliš na brankáře Turka, jenž zamířil na střídačku a jeho místo zaujal v extraligové premiéře mladík Kovář. A hned měl štěstí, když Štefanka trefil horní tyč. V polovině zápasu už poprvé lovil kotouč ze své sítě – bleskové přečíslení zakončil přesně o tyč jeho branky Štefanka. „Tři rychlé góly ve druhé třetině považujeme za zlomový moment zápasu,“ přikývl Konečný. Z hluboké skepse probral českobudějovické hokejisty gól Frola na 2:5 v úvodu závěrečného dějství. Očividně ožili a po několika šancích snížil pět minut před koncem Huml na rozdíl dvou branek. To ale bylo z domácí strany vše. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zkusíme s výsledkem ještě něco udělat. Na víc už bylo pozdě,“ přiznal domácí asistent Jan Tlačil.