Všech čtrnáct klubů už má za sebou tři utkání a v tomto týdnu je čekají další tři. Vítkovičtí se doma představí až v neděli, mezitím si zajedou do Zlína a ve čtvrtek do hlavního města, kde se utkají s úřadujícím mistrem Slavií.

Ještě předtím ale bude chtít parta okolo kapitána Roberta Petrovického napravit domácí zaváhání s Karlovými Vary, kdy Vítkovice prohrály na nájezdy 1:2. „Musíme dávat více gólů. Byli jsme lepší, jen škoda toho závěru, kdy jedna chybička v disciplíně znamenala oslabení do tří. Ale to se v zápalu boje stává,“ řekl Petrovický.

Nedělní utkání je pro něho ale už minulost. „Je po zápase, rozebereme ho a jdeme dál. Máme bod a jdeme dál. Sezona je dlouhá a nyní se musíme soustředit na dva zápasy venku,“ uvedl. Vítkovický kapitán je po třech kolech spokojený. „Začali jsme velmi dobře. Po třech kolech máme sedm bodů, což je velmi dobré. Jsme spokojení.“ Ovšem doma to zatím gólově nešlape. Dva góly ve dvou zápasech je žalostně málo. „Je to tak. Hokej je o gólech, a když doma nedáme víc než jeden gól, tak budeme jen těžko vyhrávat,“ souhlasil slovenský reprezentant.

Dnes (16. září) se ostravští hokejisté představí ve Zlíně. Opět bez Petra Kuboše, který má poraněné koleno. „Pochroumal si ho v Českých Budějovicích,“ přiblížil vítkovický asistent Zdeněk Moták. Jednu výhru z venku už mají, když suverénně vyhráli v Českých Budějovicích.