Ostrava/ Plzni se v Ostravě nedaří. Za posledních šest let vyhrála v na vítkovickém ledě pouze jednou a tuto bilanci nenapravila ani včera. Domácí kouč Hadamczik poslal na nejúdernější plzeňskou řadu hlídací formaci, která Strakovu řadu téměř vymazala z ledu. Domácí navíc dosavadního suveréna extraligy jasně přehrávali, což doložili, narozdíl od předchozích domácích duelů, i kvalitní produktivitou. Zářil především Viktor Ujčík, který otevřel svým prvním letošním gólem skóre zápasu.

A dal si na něm pořádně záležet. Dělovkou ze dvou metrů trhal síť Málkovy branky. „Měl jsem to trochu na dlouhou hůl, tak jsem zavřel oči a napálil to tam. Už jsem se potřeboval trefit,“ radoval se Ujčík.

Hosté byli skleslí. Zápas se jim nepovedl a gól dokázali vstřelit až necelých sedm minut před koncem, kdy se ve hře čtyř proti čtyřem prosadil Vampola. „Dneska jsme prohráli zaslouženě. Nepodali jsme vůbec dobrý výkon. Musíme se z toho rychle oklepat a vrátit se na vítěznou notu,“ přiznal Tomáš Vlasák, člen elitní formace Plzně. Ta se ale, díky skvělé práci Hruškovy formace vůbec neprosadila „Šel z nich strach, ale kluci odvedli perfektní práci. Stejně jako náš brankář. „Vsadili jsme na defenzivu, ale nakonec jsme je přehráli i v útoku,“ vylíčil gólman Štěpánek. „Čisté konto mne nemrzí. Vyhráli jsme přece ne?“ usmíval se vítkovický brankář.

Muž zápasu: Ujčík

Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, Ovčačík – Treille, R. Hruška, Krenželok – Štefanka, Burger, Petrovický – Ujčík, Šimíček, Svačina – Klimek, Roman, Korhoň. Trenér: Hadamczik.

Plzeň: Málek (34. Altrichter) – Benák, Dresler, Čakajík, Hudec, Zápotočný, Pácal, L. Martinec – Fabuš, Straka, Vlasák – R. Matějovský, Kracík, Důras – M. Dvořák, Šindel, Adamský – Kubalík, Vampola, Laš. Trenér: Hynek.

Branky a nahrávky: 9. Ujčík (Šimíček), 24. Stehlík (Petrovický), 31. Burger (Krenželok), 33. Svačina (Šimíček, Ujčík) – 54. Vampola (Hudec). Rozhodčí: A. Jeřábek – Chytil, Bryška. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:0. Diváci: 5231.