Pouze dvě asistence zaznamenal v prvních pěti kolech hokejové extraligy kanonýr Vítkovic Viktor Ujčík. Proti vedoucí Plzni se ale vytáhl. V 9. minutě pumelicí málem roztrhl síťku Málkovy branky, sedm minut před závěrečnou sirénou přidal i asistenci při trefě Vladimíra Svačiny.

Domácím utkání 6. kola proti neporaženému týmu vyšlo parádně. Strakovu formaci vymazala „checking line“ vedená Radimem Hruškou a první dvě už ve 34. minutě vyhnaly čtyřmi góly Málka na střídačku. „Před kluky musím fakt smeknout, protože odvedli perfektní práci,“ chválil trio Krenželok – Hruška – Treille šestatřicetiletý Ujčík.

Vedoucí Plzni jste dali okusit, jak chutná porážka. Skvělým výkonem jste mnohé překvapili.

Měli jsme před zápasem ze soupeře zdravý respekt, a to nám možná pomohlo. Ještě neprohráli a vedli tabulku. Ovšem my jsme teď dost ztráceli jak ve Zlíně, tak na Slavii, a potřebovali jsme bodovat. Mělo to náboj.

První dvě třetiny jste Plzeň válcovali tak, že gólmana Štěpánka téměř neohrozila.

Ovšem Jakub Štěpánek byl jedním ze strůjců našeho vítězství. A pak samozřejmě ta naše speciální lajna, která nepustila plzeňskou první řadu, když nepočítám přesilovky, vůbec do hry.

Přece jen. Nešel z nejproduktivnějšího útoku extraligy Fabuš – Straka – Vlasák trochu strach?

To bezesporu ano. Dali za těch pět kol asi šestnáct gólů, což bylo o čtyři více, než my všichni ve Vítkovicích dohromady. Museli jsme se proto podřídit tomu, abychom jejich největší zbraň pokryli.

V neděli jste dal premiérový gól v letošní extralize. A rána to byla pořádná…

Měl jsem na kontě stále nulu, tak jsem to tam tlačil, jak to šlo. (smích). Puk byl trochu dál, než jsem potřeboval a navíc tam už skákal plzeňský hráč. Viděl jsem taky, že brankář Málek už přesouvá lapačku do směru střely, tak jsem zavřel oči a napálil to co nejvíce nahoru.

Dva zápasy už chytá místo zraněného Pince náhradník Jakub Štěpánek. Proti mistrovské Slavii i proti aktuálně prvnímu týmu tabulky Plzni obstál.

Opravdu chytá skvěle. V přípravě moc šancí nedostal, ale teď v těch dvou utkáních zahrál naprosto bez chyb.

Proti Plzni jste si připsal ještě asistenci, ovšem v první třetině jste byl blízko i druhému gólu. Blafák ale nevyšel…

Já chtěl zase střílet, ale Málek byl proti mně docela vyjetý, tak jsem to zkusil. Ovšem pohlídal si to a neujala se ani zpětná střela do brusle. Ale jsem spokojený. Po čtyřech gólech šel z branky a tam já ho mám nejraději (smích).

Herní projev Vítkovic se zlepšuje zápas od zápasu. Už na Slavii jste sahal po třech bodech, nyní skvělá hra s Plzní. Zvedá se vám i sebevědomí?

Je příjemné porazit lídra tabulky, ale je to jen jeden z mnoha zápasů. Teď nás čeká utkání v Liberci a znovu budeme chtít bodovat. Aspoň ten bod z každého zápasu venku chceme získat a udržovat si kontakt s čelem tabulky. Každý bod, který získáme, nám ukazuje, že to zřejmě děláme dobře, zvedá nám sebevědomí a věřím, že to prokážeme i v dalších zápasech.

Je to asi velký rozdíl oproti trápení z minulé sezony…

Samozřejmě. Máme docela dobře propracovanou defenzivu středního pásma, které neopouštíme tak zadarmo jako loni, kdy jsme začali bránit až ve vlastní obranné třetině.