Trenér Dušan Gregor přesto nebyl ve svém hodnocení příkrý: „Své mužstvo nechválím, náš výkon nebyl nejlepší, ale ani nekritizuji. Výsledek je pro nás příliš krutý. Rozhodujícím momentem byl gól, který jsme dostali na konci první třetiny do šatny na 0:2.“

Liberec začal aktivněji, ale z jednoho z protiútoků udeřilo. Burger si vybruslil zezadu před branku mezi kruhy pro přihrávku Štefanky a střelou zápěstím otevřel skóre – 0:1. Bílí Tygři se v dalším průběhu nedokázali prosadit, naopak Trnkovu nebezpečnou ránu od modré lapil Fikrt. Pět vteřin před koncem třetiny si při vítkovickém ataku tří proti dvěma najel exliberecký obránce Krstev od mantinelu a pohotovou ranou zvýšil – 0:2. Po oznámení jména střelce dokonce část libereckého publika zatleskala – Krstev opustil Bílé Tygry nechtěně před touto sezonou a v Liberci byl oblíbeným hráčem.

Další ránu utrpěl Liberec hned ve druhé minutě druhé třetiny. Štefanka našel úplně volného Petrovického, ten z pravého kruhu po ledě prostřelil Fikrta – 0:3! Na domácích hokejkách bylo všechno, jen ne pohoda. Zíb, Žabka a Moravec se v přesilovce pokoušeli o střely od modré čáry, ale vítkovičtí hráči do ran obětavě padali. Moravcův pokus v 23. min. skončil na tyčce Štěpánkovy branky.

Naopak Vítkovice hrály ve velkém stylu. Zejména když byl na ledě jejich útok Petrovický, Burger, Štefanka, bylo se na co dívat. Ve třetí třetině si na Stehlíkovu prudkou přihrávku přesně najel k zadní tyči Ujčík – 0:4. Oživení přinesla ve 49. minutě rvačka u mantinelu, po níž dostali Blatný a Petrovický tresty na 5 minut a do konce utkání, Blatný navíc dvouminutový trest. V oslabení měl šanci na snížení Vantuch, Štěpánek byl proti. Zápas se již poté víceméně dohrával. V oslabení ujížděla dvojice hostů Ujčík, Krstev a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Modrý faulem na Krsteva. Nařízené trestné střílení však Fikrt Burgerovi kryl.

Asistent trenéra Vítkovic Zdeněk Moták mohl být při hodnocení zápasu spokojen: „Přestáli jsme úvodní tlak domácích, kteří si vytvořili několik šancí. Hodně nám pomohl gól na 2:0 pět vteřin před koncem první třetiny. Vcelku se nám dařilo eliminovat liberecké přesilovky, což byla věc, kterou jsme v přípravě zdůrazňovali. Přidali jsme třetí a čtvrtý gól a kvalitní, umnou a taktickou hrou jsme dovedli zápas do vítězného konce. Absolutorium zaslouží náš brankář Jakub Štěpánek.“

(jsj)