Skvělá zpráva pro všechny hokejové fanoušky: Ostrava má velkou šanci po deseti letech opět společně s Prahou pořádat světový šampionát v roce 2014. Prezident HC Vítkovice a místopředseda svazu František Černík to potvrdil v rozhovoru pro Deník. „Ta možnost je doopravdy reálná,“ uvedl František Černík, který stál za úspěšnou kandidaturou Ostravy už v roce 2004. „Byl to můj velký sen přivést nejlepší týmy světa do ČEZ Arény,“ přiznal tehdy Černík.

Jedna z nejvýznamnějších sportovních akcí pořádaná na území Moravskoslezského kraje se především díky tisícům slovenských fanoušků navždy zapsala do povědomí sportovní veřejnosti. „Slováci tehdy vytvořili svému týmu doopravdy domácí prostředí,“ poznamenal Černík. Český hokejový svaz se pokoušel uspět v kandidatuře už pro rok 2013, kdy ale nakonec závěrečný turnaj bude pořádat Švédsko. Nyní jim v cestě stojí čtyři další uchazeči. Bělorusko, Maďarsko a Ukrajina a Lotyšsko, kde se konalo MS v roce 2006.

Černík je přesvědčený, že celý Moravskoslezský kraj by velkou hokejovou akci opět úspěšně zvládl zorganizovat. „O tom nepochybuji, protože v roce 2004 bylo naše pořádání kompetentními orgány IIHF hodnoceno velmi pozitivně,“ podotkl Černík, který se v příštích týdnech osobně zúčastní kongresu IIHF, kde by se o kandidatuře Prahy a Ostravy mohlo rozhodnout.