Vítkovice šly v Kladně v první třetině celkem lacino do dvoubrankového vedení. Nedokázaly si však pohlídat přesilovky Středočechů, kteří v nich ztrátu smazali. O tom, že domácí pošesté v řadě prohrají rozhodl v 55. minutě Burger, jenž svoji už čtvrtou vítěznou trefou natáhl šňůru vítkovických výher na šest.

Kamil Konečný (Vítkovice): V první řadě jsme spokojení se ziskem tří bodů, protože dnes jsme nepodali zdaleka optimální výkon. Začátek jsme měli celkem dobrý a po vedení 2:0 to vypadalo nadějně. Pak jsme se ale dopustili řady chyb. Byli jsme si vědomi, že musím mít co nejméně vyloučených, protože kladenské přesilovky jsou známy. Hrálo je v prvních svou třetinách excelentně a zásluhou Pince jsme inkasovali pouze jednou. Celkově se dá říct, že vyhrálo štastnější mužstvo.

K čtvrtému vítěznému gólu Burgera Konečný řekl: Je nasazován častěji než ostatní hráči, zejména do rozhodujících momentů. Zvlášť, když potřebujeme dotáhnout utkání do vítězného konce. To plní velice dobře.

Zdeněk Müller (Kladno): Je to už několikátý zápas, kdy jsme prohráli o gól. Horkotěžko jsme vyrovnali na 2:2 a nakonec rozhodne chyba obránce Trončinského, který se nesmyslně pustil do útoku a z brejku dostaneme gól. Vítkovice mají kvalitní mužstvo do brejku, a to také potvrdily v závěru. Porážky o gól jsou horší než o osm. (jin))

Kladno – Vítkovice 2:3 (1:2, 0:0, 1:1), Branky a nahrávky: 20. Bělohlav (Hájek, Patera), 49. Procházka (Kalla, Patera) – 13. Hruška (Kvapil), 18. Svačina (Šimíček, Barinka), 55. Burger (Petrovický, Kvapil). Rozhodčí: Homola – Křivský, Guth. Vyloučení: 5:5 plus Kalla 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 2961. Muž zápasu: Svačina.

Kladno: Cikánek – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Hořava, Srdínko, Růžička – Diviš, Patera, Martin Procházka – Bělohlav, Frolík, Tomajko – Horna, Kalla, Tenkrát – Rudovský, Čurilla, Eberle. Trenér: Müller.
Vítkovice: Pinc – Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka – Petrovický, Burger, Krenželok – Ujčík, Šimíček, Svačina – Treille, Hruška, Kvapil – Klimek, Roman, Korhoň. Trenér: Hadamczik.