V dubnu 2007 ukončil provoz čtyřicet let starý zimní stadion Ledňáček, ten nahradila nová multifunkční hala připojená k ČEZ Aréně. Ta však podle klubu často sloužila jiným účelům a malí hokejisté neměli kde trénovat. V současnosti vše nasvědčuje tomu, že „malá hala“ bude, stejně jako dříve Ledňáček, sloužit hlavně mládežnickému hokeji.

„Nová ledová plocha se postavila proto, že Ledňáček už byl starý a nevyhovoval požadavkům. Problém ale byl v tom, že zatímco Ledňáček využívaly pouze hokejové mančafty, v nové hale se konají všelijaké sportovní akce a konference. Často se nám stávalo, že tři sta dětí bylo například týden bez ledu – a to se špatně dohání,“ vysvětluje problém generální manažer HC Vítkovice Alois Hadamczik.

Ten se v minulém týdnu sešel se zástupci města, kterému celý komplex ČEZ Arény patří, a snažil se s nimi tuto situaci nějak vyřešit. „Snažil jsem se jim vysvětlit, jak důležité je, aby město mělo slušnou mládežnickou základnu. Pokud chceme mít v Ostravě úspěšný extraligový klub, musíme mít kvalitní odchovance, jenže ty nebudeme mít, pokud děti nebudou mít kde trénovat.“

„Ukázal jsem jim, že pokud se v hale hraje florbal, nebo se tam koná konference, tak děti jsou zbytečně dlouho bez ledu. A pokud budou trénovat jen na suchu, nemůžou z nich vyrůst dobří hokejisté. To samozřejmě chápou i rodiče, kteří si na to neustále stěžovali, a právem,“ pokračuje Hadamczik.

Zdá se, že jednání dopadla pro Vítkovice úspěšně. Zástupci města sice definitivně o ničem nerozhodli, přislíbili však, že od nynějška budou mít v hale přednost hlavně malí hokejisté. „Taková věc se nedá vyřešit během jednoho jednání. Lidé z magistrátu však pochopili, o co jde. Domluvili jsme se na dalších schůzkách, které najdou definitivní řešení. Už teď ale zástupci města slíbili, že hokej bude mít v hale přednost,“ dodává Hadamczik.

ZDENĚK JANIUREK, ml.