Pokud dnes s Třincem neprohrají, vstoupí do druhé části z pozice vedoucího týmu.

„Ještě jsme ale nevyhráli,“ zvedl varovný prst kouč Vítkovic Alois Hadamczik. „Třinec má velice šikovné útočníky a musíme si v obraně dát velký pozor. Ne jako v neděli na Spartě, kde jsme dostali dva góly v oslabení tří proti pěti,“ řekl Hadamczik.

„Měli jsme poradu na toto téma. Disciplína je základ,“ dodal.

Po nedělní porážce přišly Vítkovice o pětibodový náskok v čele tabulky. Druhý Litvínov ztrácí už jen dva body. „Když se nedaří, tak se nedaří. Nepodařilo se nám prostřelit obranu, a když už to tam došlo, odrazil se puk úplně jinam, než jsme byli my. Takových zápasů je ale spousta a my z toho nemůžeme dělat tragédii,“ hodnotil útočník Roman Šimíček, jenž se do sestavy vrátil po čtyřech utkáních.

Dnes hostí Vítkovice Třinec, se kterým už letos jednou prohrály. V Třinci vyhráli domácí 3:2. Prodloužení ukončil po třech a půl minutách v přesilovce David Květoň. „Je to pro nás i pro ně vždy hodně prestižní zápas. Těšíme se, ale musíme především zapomenout na to, co jsme předvedli na Spartě. Před domácími diváky chceme utkání dotáhnout do vítězného konce,“ uzavřel Šimíček.

Děti do patnácti let a ženy mají na dnešní atraktivní utkání Vítkovic s Třincem vstup volný.