Tihle dva se fakt nemusejí. Po světovém šampionátu v Moskvě, kde česká hokejová reprezentace vedená Aloisem Hadamczikem vypadla ve čtvrtfinále s Rusy, se cesty reprezentačního kouče a brankáře Romana Čechmánka rozešly. A ne v dobrém.

Současný gólman Třince se po moskevském turnaji do reprezentačního kouče tvrdě opřel: „Dříve, když se vypadlo ve čtvrtfinále, trenér skončil. Čekal jsem, že i letos ponese za ten výsledek někdo zodpovědnost. Ale nikdo se k vyřazení nepostavil čelem. Říct, že jsme na víc neměli, je alibismus. Nelze se jen chvástat a bít se do prsou po úspěších, kterých dosáhne,“ uvedl tehdy Čechmánek. Hadamczik se takové kritice bránil a zalitoval, že Čechmánka do Moskvy vůbec vzal. „Měl jsem dát na rady zkušených, kteří mě varovali, že jeho osoba vytváří v týmu negativní prostředí,“ kontroval. „Nesu odpovědnost za neúspěch, ale on pomluvil všechny kolem, celý český hokej,“ zlobil se Hadamczik.

Rok nato Hadamczik u reprezentace skončil a vrhl se do práce u extraligových Vítkovic. Slovní přestřelka ale neustala ani po roce. „Jsem rád, že teď vede nároďák někdo jiný a že se tam vyčistila atmosféra. Hráči zase chtějí hrát za reprezentaci, a to je důležité,“ nechal se slyšet Čechmánek.

Dnes se oba mohou potkat v ostravské ČEZ Aréně. Vítkovice hrají právě proti Třinci. „Nechci se s ním potkat a na tohle téma se už nechci ani bavit. To je úplně zbytečné,“ reagoval včera Hadamczik. První letošní měření sil vyhrál zkušený gólman. Doma vítkovickým atakům neodolal pouze ve dvou případech. Domácí dali v prodloužení o gól víc a sesadili Vítkovice z čela tabulky. O totéž se budou snažit i dnes. „Máme jim co vracet,“ odtušil Hadamczik.

Vítkovice vedou tabulku o dva body před Litvínovem a porážka je může o prvenství v polovině základní části extraligy připravit.

VÍTKOVICE – TŘINEC
úterý 25. listopadu – 17.00 hodin

Letošní zápas: 2:3 po prodl.

Bilance za posledních 10 let: 47 zápasů – 13 vítězství Vítkovic - 4 výhry v prodl. Vítkovic – 5 remíz – 5 výher v prodl. Třince – 20 vítězství Třince

Nejvyšší vítězství Vítkovic: doma 4:1 (2004/2005), venku 6:2 (2007/2008)

Nejvyšší vítězství Třince: doma 6:1 (2006/2007), venku 7:0 (2002/2003)

Nejproduktivnější hráči: Burger 20 (11+9), Ujčík 20 (10+10), Šimíček 13 (7+6) - Polanský 27 (12+15), Peterek 24 (6+18), D. Květoň 21 (11+10).

Nejužitečnější hráči: Ujčík, Krstev, Trnka +10 - Seman, Rangl +4

Nejtrestanější hráči: Krstev 71 - Malec 69

Sestavy v posledním kole

Vítkovice: Pinc – Krstev, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Jurečka, Ovčačík, Voráček – Kvapil, Burger, Krenželok – Ujčík, Šimíček, Svačina – Treille, Petrovický, Roman – Klimek, Štefanka, Varaďa.

Trenér: Hadamczik.

Třinec: Čechmánek – Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Rangl – Kanko, D. Moravec, Polák – Balej, Polanský, Kováčik – D. Květoň, Peterek, Martynek – Tomík, Piecha, Hampl.

Trenér: Stavjaňa.

Zajímavost: V letošním prvním vzájemném utkání v Třinci sesadili domácí výhrou 3:2 v prodloužení Vítkovice z čela extraligy. Totéž se jim může povést i dnes.