Vypjaté derby potěšilo oko diváka, i když jich do ostravské ČEZ Arény opět nepřišlo nijak hodně. Ti, kteří dorazili, ale rozhodně neprohloupili. Vítkovice nenasadili do utkání extřineckého Lubomíra Korhoně, hosté přijeli bez Davida Květoně a na střídačce chyběl i druhý brankář. Tím byl včera Čechmánek, a tak na souboj s koučem Hadamczikem nedošlo. Čechmánka trápila viróza a zůstal celé utkání v šatně „Trápí nás viróza. Ze stejného důvodu nenastoupil ani Květoň,“ uvedl kouč Třince Antonín Stavjaňa.

Domácí šli do vedení v oslabení, kdy třineckého Vojtka propálil Krenželok. O vyrovnání se starali výhradně exvítkovičtí hráči. Vyrovnání zařídil David Moravec a o druhý gól hostů se postaral Jan Výtisk.

Drama vrcholilo až v nekonečných nájezdech. Oba týmy daly po dvou gólech, a tak i ve druhém letošním měření sil se šlo do prodloužení za stavu 2:2. V něm Vítkovice hrály dvakrát v oslabení a jelikož Pinc v poslední vteřině lapil střelu Vosátka, rozhodovaly nájezdy. V jedenácté sérii uspěl Róbert Petrovický a zajistil tak druhý bod pro Vítkovice. „Marek Pinc se rozhodl, že pustí do branky Jakuba Štěpánka. Měli jsme handicap, protože exekutoři Jiří Burger seděl na střídačce a Viktor Ujčík si v průběhu hry natáhl třísla,“ přiblížil kouč Vítkovic Alois Hadamczik.

Vítkovice – Třinec 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:1, 0:0–0:0) Branky a nahrávky: 3. Krenželok (Burger, Barinka), 27. Treille (Svačina, D. Hruška), rozhodující nájezd Petrovický – 8. D. Moravec (Polák), 33. Výtisk (Polanský). Rozhodčí: Minář – Křivský, Guth. Vyloučení: 9:10 navíc Malec (Třinec) 10 OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5623. Muž zápasu: Vojtek

Vítkovice: Pinc (65. Štěpánek) – Krstev, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Voráček, Jurečka, Ovčačík – Petrovický, Burger, Krenželok – Ujčík (24. Roman), Šimíček, Svačina – Treille, R. Hruška, Kvapil – Varaďa, Štefanka, Klimek. Trenér: Hadamczik.
Třinec: Vojtek – Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec – Kanko, D. Moravec, Polák – Balej, Polanský, Kováčik – Pánik, Hampl, Piecha. Trenér: Stavjaňa.

Další utkání:

Litvínov - Kladno 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Branky a nahrávky: 6. Šlégr (Kubát), 27. Kubinčák (V. Hübl, Šlégr), 29. Punčochář (Branda), 46. Branda (Jánský, Trávníček). Rozhodčí: Jeřábek - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4226. Třetiny: .

Plzeň - Pardubice 3:2(0:1, 1:0, 2:1) Branky a nahrávky: 25. Fabuš (Vlasák, M. Straka), 41. Adamský (Vampola, Fabuš), 54. Vlasák (Smrek, Straka) - 8. Kolář I (Nakládal, Havíř), 51. Divíšek (Čáslava, Tvrdík). Rozhodčí: Šindler - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 5648. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1.

Zlín - Sparta 5:4P (1:3, 2:1, 1:0 - 1:0), Branky a nahrávky: 12. Kollár (Záhorovský, Rachůnek), 24. Mokrejš (Nosek), 30. Rachůnek (Záhorovský, Kollár), 59. Roman Vlach (Mokrejš, M. Pšurný), 62. Roman Vlach - 12. Kratěna (Gulaši, D. Výborný), 13. Ton (Jan Hanzlík), 20. Ton (Netík), 37. Vykoukal (Kratěna, D. Výborný). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:2. Diváci: 4320. Třetiny: 1:3, 2:1, 1:0 - 1:0.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:2P (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 13. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 29. Kumstát (Skuhravý, Košťál), 62. Pech (Skladaný, Prošek) - 27. Kočí (Posmyk), 58. Boháč (Tomas). Rozhodčí: Fraňo - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3030. Třetiny: .