V otevíracím zápase sezony vyhráli Vítkovičtí nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, v odvetě na mladoboleslavském ledě selhali, prohráli 0:3, a mají tak Středočechům co vracet.

Obejít se budou muset bez dlouhodobě zraněného obránce Pavla Trnky a útočníka Viktora Ujčíka. Ten si v posledním utkání proti Třinci poranil třísla a přibližně čtrnáct dnů bude odpočívat. „Pavel Trnka by se mohl do přípravy zapojit během příštích čtrnácti dnů,“ přinesl dobrou zprávu trenér Vítkovic Alois Hadamczik.

Ostravský manažer si po dramatické koncovce utkání s Třincem liboval, že do ČEZ Arény našlo cestu více než pět tisíc fanoušků. „Jsem tomu hodně rád. Kulisa byla výborná a věřím, že diváci přijdou opět,“ pravil Hadamczik.

Soupeř z Mladé Boleslavi dorazí do Ostravy bez brankářské jedničky Jana Chábery, kterého trápí svalové zranění a bude Mladé Boleslavi v nejbližších dvou zápasech chybět. Do branky se tak dnes vpodvečer postaví někdo z dvojice Filip Šindelář a Jaroslav Jágr. S týmem netrénoval ani ruský útočník Denis Kazjonov, který odletěl do vlasti vyřídit cestovní víza. (tom)

VÍTKOVICE – MLADÁ BOLESLAV dnes – 17.00

Letošní zápasy: 1:0 a 0:3
Celková bilance: 2 utkání – 1 vítězství Vítkovic – 0 výher v prodl. – 0 remíza – 0 porážek v prodl. – 1 porážka
Nejvyšší vítězství Vítkovic: doma 1:0 (2008/2009)
Nejvyšší vítězství Mladé Boleslavi: 3:0 (2008/2009)
Nejproduktivnější hráči: R. Král 14 (5+9), Benda 14 (3+11), Tomas 13 (7+6) – Burger 21 (11+10), Ujčík 20 (10+10), Šimíček 13 (7+6).
Nejužitečnější hráči: R. Král, Handlovský +5 – Krstev, Trnka +10
Nejtrestanější hráči: Schnabel 49 – Krstev 71.
Sestava Mladé Boleslavi v posledním kole: Šindelář – Jindra, Posmyk, Holub, Kočí, Brňák, Schnabel, Benda, Mocek – A. Padělek, R. Král, Handlovský – Tomas, P. Barinka, Boháč – Nouza, Sýkora, Eiselt – Fiedler, Rod, Pšurný. Trenér: Šejba.

Zajímavost: Vítkovice se s Mladou Boleslavi utkávají v extralize teprve potřetí. V předchozích dvou duelech se střelecky prosadili výhradně domácí tým. Vítkovice vyhrály 1:0 a Mladá Boleslav v odvetě 3:0.