„V posledních letech se ukázalo, že tento turnaj získává stále více na oblibě. Naším cílem je pomáhat rozvíjet mladé hokejisty a také zbytku světa ukázat, kolik se toho v Česku dělá pro tuto hru,“ chlubí se předseda organizačního výboru turnaje Ivo Peštuka.

Soutěže se zúčastní pět mužstev ze čtyř zemí. Barvy České republiky bude hájit výběr severní Moravy a mladí hráči Olomouce. Jejich protivníky budou hokejisté Rakouska, Slovenska a Běloruska.

„Naším velkým úspěchem je podle mě fakt, že se nám znovu podařilo získat Bělorusy. Jejich mužstvo bude jistě patřit k tahákům tohoto turnaje,“ pokračuje Peštuka.
Vítězi loňského ročníku se stali Slováci, stříbro získali právě reprezentanti severní Moravy. Pravidla turnaje jsou jednoduchá. Týmy se spolu utkají jednokolově systémem každý s každým. V sobotu odpoledne pak tabulka turnaje určí medailové pozice.

„Na slavnostním zakončení budou kromě vítězných mužstev vyhlášeni také nejlepší hráči turnaje a také takové malé all stars. Věřím, že si to hráči hlavně hodně užijí a že se nikdo nezraní,“ dodává Peštuka.

ZDENĚK JANIUREK ml.