Velmi smutný podvečer prožili v pátek 28. listopadu hokejisté a příznivci Vítkovic. Hostili doma předposlední Mladou Boleslav a nečekaně s ní prohráli. Už podruhé v sezoně.

To mladoboleslavští mohli po cestě domů vydatně slavit, protože se třemi body z ledu vedoucího týmu extraligy asi nepočítali. „Nejeli jsme si sem zahrát, ale urvat body,“ odmítal roli předem poraženého týmu kouč Mladé Boleslavi Jiří Šejba. „Vyhrála účelnost,“ dodal.

Vítkovicím chyběli Trnka, Ujčík, nově i Kvapil, který má zánět v lokti. Naopak se po dlouhé době do sestavy vrátil Lubomír Korhoň. V průběhu navíc odstoupil Roman Šimíček. „Neměl vůbec hrát, má pochroumané zápěstí,“ přiblížil vítkovický trenér Alois Hadamczik.

Ten byl spokojen jen v úvodu. „Dobrých bylo tak prvních deset minut,“ zlobil se. „Hráči nejsou ochotni jít před branku,“ hromoval na zbabranou téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Vítkovice z úvodního tlaku nic nevytěžili a po vedoucí brance hostů se začali herně trápit. Roman sice šťastně vyrovnal, ovšem Handlovský pět minut před koncem tečovanou střelou poslal ligového nováčka podruhé do vedení. Zároveň s hlášením o zahájení posledních dvou minut překonal Pince potřetí Tomas.

„Dal jsem na domácím ledě svůj první gól, ale k ničemu to nebylo,“ smutnil jediný domácí střelec Ondřej Roman. Vítkovice mají po pátku s Mladou Boleslaví nelichotivou bilanci. Ve třech zápasech ji dali pouhé dva góly a dvakrát v řadě s ní prohráli. „Je to naše černá můra. Nedaří se nám na ně a minule nám navíc zranili Pavla Trnku,“ snažil se odlehčit situaci vítkovický kouč.

Jeho svěřenci promarnili osm přesilových her. „Chybí nám pohyb a hledáme cestu, jak z toho ven,“ řekl.

„Po velmi dobrém zápase s Třincem na nás dolehlo asi uspokojení,“ nehledal výmluvy kapitán Vítkovic Róbert Petrovický. „Mladá Boleslav hraje pořád stejně. Převýšili nás především v bojovnosti a důrazu. To se nám nesmí stávat. Domácí zápasy musíme prostě vyhrávat,“ zdůraznil zkušený borec. „Nezbývá než hodit to za hlavu a zabrat v neděli v Českých Budějovicích,“ uzavřel Petrovický