Tak tohle netěší. Hokejisté Vítkovic podruhé v krátké době prohráli s týmem ze dna extraligové tabulky. V pátek doma zklamali své fanoušky domácí porážkou s předposlední Mladou Boleslaví, včera nedokázali dát gól českobudějovickému Romanu Turkovi.

Vítkovický úvodní nápor otupila dvě vyloučení, které ale hosté bez větších obtíží přečkali. Když jim domácí nabídli dvojnásobnou početní výhodu, byli ale znovu bezradní.

Obraz hry se zlepšil až po přestávce, ovšem převahu Vítkovice k vedoucím gólu nezužitkovaly. Kapitán Petrovický sice pořádně zacinkal na tyčku Turkovy klece a rozhodčí se raději pro jistotu poradil se svým kolegou u videa. Gól to však nebyl.

Ve 32. minutě se diváci dočkali. Přečíslení vyřešil obránce Poživil tím nejjednodušším způsobem. Dovezl kotouč na kruh a bombou prostřelil brankáře Štěpánka. „Stav byl dlouho 0:0 a my jsme byli šťastnější,“ uvedl Bokroš.

S blížícím se koncem zápasu začínali hosté tlačit a domácí se tradičně báli o výsledek. Naštěstí jejich hra nebyla tak pasivní jako v minulých zápasech a soupeře k ničemu nepouštěli. Vítkovičtí hráli ještě jednu přesilovku pěti proti třem, ovšem znovu neúspěšně. „Prohrát 0:1 je nejhorší možný výsledek. Bohužel doplácíme na fakt, že nedáváme góly,“ posteskl si vítkovický asistent Zdeněk Moták. „Za poslední dva zápasy jsme dali jediný gól a nedokážeme se prosadit ani v přesilovkách pět na tři. Ty jsme dnes hráli dvě, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit. To bych viděl jako hlavní příčinu naší porážky,“ dodal.

(pk, tom)