Ten během své hráčské kariéry oblékal dres mateřského Litvínova, Dukly Jihlava a v neposlední řadě také československé a později české reprezentace.

„Předběžně jsme se domluvili už minulou středu, kdy jsme hráli právě v Mostě. Definitivně jsme si plácli až v pondělí. Nějakou dobu už se s Kamilem Kašťákem známe, sedí mi jak po trenérské stránce, tak po té lidské a věřím, že pro mužstvo bude přínosem,“ prozradil generální manažer a dosavadní trenér Poruby Petr Fabián.

Ve středečním utkání s Kometou Brno však ostravské hráče povede opět Fabián. Nový trenér Kašťák si totiž ponechal čas na to, aby tým dobře poznal, ještě před tím, než se postaví na střídačku. „Dohodli jsme se na tom, že já povedu mužstvo ještě do soboty, kdy končí základní část. Potom už tým nadobro dostane Kamil,“ zmínil Fabián.

„Zatím chce tým pozorovat shora. Chce se u nás rozkoukat a poznat hráče. Navíc si musí dořešit ještě nějaké záležitosti v Mostě,“ dodal Fabián.

Poruba tak do nadstavbové části, kde se spolu budou střetávat týmy na sudých a lichých pozicích, vstoupí už pod novým lodivodem. Kašťákovi bude na střídačce ostravského celku asistovat dosavadní asistent Petr Trojan.

ZDENĚK JANIUREK ml.