Před hokejisty Poruby dnes stojí nelehký úkol. Budou muset čelit nejlepšímu celku letošní sezony první ligy – Kometě Brno. Ta se v tomto ročníku na ostravském ledě představí poprvé.

Jihomoravany do Ostravy přijede už tradičně podpořit početná skupina fanoušků. Hokej v Brně v posledních letech táhne a návštěvnost domácích zápasů by Kometě mohl závidět nejeden extraligový klub. Průměrná návštěva překračuje šest tisíc diváků! Není tak žádným překvapením, že si brněnští fandové najdou cestu i na stadiony soupeřů.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o všední den a jeden ze tří výjezdů v týdnu, je velmi pravděpodobné, že tentokrát do Ostravy dorazí jen menší skupina fanoušků. Minimálně padesát nás však bude,“ prozradil předseda fanklubu Komety Brno Tomáš Kundrát.

I tak bude na zimním stadionu v Porubě bouřlivá atmosféra. Brněnští fandové jsou známí tím, že dokáží vytvořit „modré peklo“. V srpnu jich v rámci letního Tipsport Cupu dorazilo na zápas s Vítkovicemi okolo čtyř stovek a svým miláčkům vytvořili v ČEZ Aréně doslova domácí prostředí. „Pro nás je Ostrava doslova kultovním výjezdem, hlavně Poruba. Vždyť právě na místním stadionu jsme se před pár lety rozhodli pro znovuobnovení fanklubu Komety. Zápasy se Sarezou, dnešní Porubou, tak pro nás vždy měly a mají zvláštní nádech,“ pokračoval Kundrát.

To Ostravané na Kometu tak skvělé vzpomínky nemají. Letos si v hale Rondo uřízli ostudu v podobě debaklu 1:7. Pozitivní čísla nepřinesla ani loňská sezona. Tehdejší Sareza Ostrava prohrála všechna čtyři střetnutí, celkové skóre 14:5 jasně vyznívá pro Brno.

Poruba navíc už konečně potřebuje zabrat. Předposlední patnáctá příčka je hodně pod schopnosti ostravského celku. „Musíme začít pořádně makat. Nesmíme se ohlížet na to, s kým hrajeme, ale jít tvrdě za body. Čeká nás ještě půlka sezony,“ zmínil dvě kola před koncem základní části kapitán ostravského mužstva Robert Najdek.

I dnes povede porubské hokejisty generální manažer a dočasný trenér Petr Fabián, přestože jméno jeho nástupce je již známo. Exmostecký Kamil Kašťák však tým převezme až v pondělí. Dnešní zápas s Kometou bude sledovat jen z tribuny.