„Angel mi bral bágl na reprezentační sraz do Prahy. Tak jsem přijel hodit mu tady věci, a že jsem potkal i ostatní kluky, to jsem taky rád. Především jsem ale přijel za rodinou,“ svěřil se Zbyněk Irgl.

Do Ostravy dorazil Irgl v pátek v noci a dnes už míří s výběrem do švédského Malmö, kde se večer utká česká reprezentace s domácím výběrem, který se započítává do ruského turnaje Euro Hockey Tour - O pohár Channel One. „Na tři dny jsem se chtěl ukázat doma. Odpočinout si a načerpat síly. Sezona je dlouhá, zápasy jdou rychle za sebou, takže je fajn, když přijde taková pauza a tělo si může dát odpočinek.“

Irgl kroutí v ruské Jaroslavli druhou sezonu. V premiérovém ročníku Kontinentální hokejové ligy se mu ale zatím nevede podle představ. Nasbíral dvaadvacet bodů za jedenáct branek a stejný počet asistencí. „Poslední dobou mi to moc nepadá, šancí mám sice hodně, ale nejde to. Snad se to zlepší, týmu to zatím šlape, takže k tomu musím i já více přispět,“ popsal Irgl.

Jaroslavľ patří k těm lepším. V tabulce jsou před ní jen Ufa, Mytišči a Kazaň. „Jsme spokojení. Pár zápasů jsme sice prohráli vlastní hloupostí, ale jinak panuje spokojenost. V divizi jsme suverénně první, což byl nejzákladnější cíl. O úspěchu nebo neúspěchu se stejně rozhodne až v play off,“ řekl osmadvacetiletý hokejista. Ligovou soutěž v Rusku na chvíli vystřídá turnaj Channel One Cup, který se hraje právě v ruském hlavním městě. „Těším se. Je to zpestření dlouhé sezony. Člověk vypadne z toho stejného prostředí, v kabině je dobrá nálada a můžu být zase mezi Čechy,“ popsal Irgl, který po turnaji v Rusku zůstane a rovnou se přesune se do Jaroslavli. A na Štědrý den už zase bude ukrajovat z ligového chlebíčku. Ve chvílích, kdy drtivá většina domácností v Česku bude finišovat s přípravami na příchod Ježíška, nastoupí Jaroslavľ doma proti Togliatti. „To už neřeším. V Rusku Vánoce nemají, rodina za mnou přijede před Novým rokem,“ usmíval se Irgl.