A prestižní derby bude součástí velkých oslav. Domácí celek totiž slaví osmdesát let od vzniku klubu a utkání, které netradičně začne v 16 hodin, bude předcházet oslava spojená se křtem knihy o historii klubu. „Doufáme, že oslavy nám vyjdou a přičiní se o ně svým výkonem i samotní hráči. Bylo by dobré, kdyby sváteční náladu podpořili vítězstvím,“ řekl sportovní manažer Havířova Marek Novotný.

Oslav by Poruba chtěla využít. „Budou tam mít velkou slávu, takže doufám, že jim ji trošku pokazíme a získáme nějaké body. Rozhodně bychom je potřebovali,“ uvedl porubský kouč Kamil Kašťák, který věří, že by jeho mužstvo mohlo uspět. „Budeme chtít překvapit. Bude tam blázinec a možná se to projeví i na menší koncentrovanosti soupeře.“

Pro porubského trenéra to bude první z prestižních utkání s Havířovem. Ale nervozitu nepociťuje. „Myslím, že ani hráči to nějak extrémně neprožívají. Sice se o tom bavili v kabině, ale nervozitu necítím. A já osobně to beru jako každý jiný zápas,“ poznamenal Kašťák. V zápase nebude mít k dispozici žádnou výpomoc z Vítkovic a vyřešit bude muset i poměrně značnou marodku. „Problémy máme hlavně v obraně, kde nám scházejí tři hráči. Budeme si s tím ale muset poradit a dát šanci jiným. Třeba se chytí,“ posteskl si kouč Poruby.

Duel s Havířovem bude jeho pátým zápasem na lavičce Poruby. A za tu dobu už měl dost času, aby svůj tým poznal. „Tým není špatný. Fyzicky je hodně dobře připravený, kluci bojují, ale nedáváme branky. Produktivita je špatná a s každým prohraným zápasem se to ještě zhoršuje. Na jednu branku prostě vyhrávat nemůžeme,“ dodal Kamil Kašťák.

(mao, lp)