Vítkovického odchovance totiž nepřekonal ani útočník Jaromír Jágr, což nemohlo zůstat v médiích bez odezvy. „Hlavní je, že se daří mužstvu. Na vychytaných nulách má zásluhu celý tým. Kluci hrají výborně v defenzivě. Především čistí zodpovědně prostor v brankovišti, kde to je pro gólmana nejnebezpečnější,“ zůstal Martin Prusek tradičně skromný v rozhovorech s novináři.

Ti ale právě jeho výkony považují za hlavní důvod vzestupu týmu slovenského kouče Júliuse Šuplera. Vždyť lotyšský celek díky vítězství nad Omskem snížil v tabulce Charlamovovy divize náskok svého posledního soupeře na druhém místě na dva body. „Našim cílem zůstává účast v play off. Kvůli tomu jsem taky do Lotyšska šel,“ opakuje Prusek, který v úvodu sezony odchytal 22 utkání ve Spartaku Moskva.

I když jeho výkony nebyly špatné, zářit začal až v Rize. „Martinovi určitě pomohlo, že v Dinamu je jasnou jedničkou. Ve Spartaku to měl hodně složité i z toho důvodu, že podepsal smlouvu na dva měsíce,“ říká hráčův agent Vladimír Vůjtek mladší, který také transfer do Rigy zprostředkoval. „Martin Prusek patří ke gólmanům, kteří potřebují plnou důvěru kouče. A Július Šupler mu ji dal. Martin se uklidnil, dostal se do psychické pohody a nyní to Rize vrací,“ poznamenal Vůjtek.

Právě jistotu a pohodu si pochvaluje také Prusek. „Cítím se dobře, v týmu je pohoda a chytá se mi skvěle. Každý zásah zvedá sebevědomí, po každém vyhraném zápase se cítím jistější. Hlavní je, že se daří celému týmu. Rád bych si s Rigou zahrál play off,“ vytyčil cíl pro nadcházející vrchol sezony.

Pokud Pruskovi forma vydrží Riga mezi elitou KHL chybět nebude.

PRUSEK V RIZE

prosinec

Dinamo Riga – Omsk 2:0
Nižněkamsk – Dinamo Riga 1:3
Togliatti – Dinamo Riga 0:1
Kazaň – Dinamo Riga 0:2

listopad

Dinamo Riga – Ufa 2:3
Dinamo Riga – Magnitogorsk 1:2 SN
Dinamo Riga – Čeljabinsk 5:0
Dinamo Riga – Togliatti 0:1
Čeljabinsk – Dinamo Riga 4:3
Magnitogorsk – Dinamo Riga 5:3

Bilance v Rize: 10 zápasů – 5 výher – 1 porážka po nájezdech – 4 porážky – skóre 22:14 – 16 bodů

(Poslední 4 zápasy – 4 výhry, skóre 8:1 – průměr: 29 zásahů). Celková úspěšnost: 95,2 %