Od 17 hodin se doma utkají se Pardubicemi, které ztrácejí na Hadamczikův tým pouhý bod. Utkání bude speciální především pro nejčerstvější vítkovickou posilu. Právě z Pardubic přišel počátkem prosince pomoct v útoku Zdeněk Ondřej. „Utkání to je prestižnější, protože jsem začal v Pardubicích už třetí sezonu, ale nebudu to nijak hrotit. Pro mne je nejdůležitější, abych podal stoprocentní výkon a abychom se na konci zápasu radovali z vítězství, kterým se minimálně udržíme na třetí příčce právě před Pardubicemi,“ uvedl osmadvacetiletý odchovanec jindřichohradeckého hokeje.

Právě vítězství je to, co Vítkovicím na konci roku schází. Už prohráli třikrát za sebou. „Herně to z naší strany není až tak špatné. Máme hodně šancí, ale trápíme se v koncovce. Třeba ve Znojmě jsme vedli v první třetině jedna nula a měli i další velké šance. Znojmo bylo bezzubé a kdyby nám to tam napadalo, tak by se utkání vyvíjelo zcela odlišně,“ myslí si Ondřej. „Štěstíčko se od nás v posledních dnech malinko odvrátilo. Je třeba mu jít poctivou prací naproti a ono se to zase otočí,“ burcuje Ondřej.

Tomu přechod z východu Čech na sever Moravy prospěl. V dresu Moelleru zaznamenal v sedmaadvaceti utkáních pouhé tři body. Ve Vítkovicích odehrál do dnešního dne sedm utkání, v nichž dal dva góly a na další tři přihrál. „Dostal jsem tady prostor na ledě a hraje se mi lépe než v Pardubicích. Tam jsem moc prostoru na ledě nedostával. Když vám nedají tužku, tak nic nenapíšete,“ přirovnal Ondřej.

Dnešním utkáním se důrazný forvard přehoupne do druhé poloviny svého hostování ve Vítkovicích. Časově omezený trejd vyprší na konci ledna příštího roku. Pak by se měl vrátit do Pardubic. „V Ostravě jsem si zvykl velmi rychle. Aklimatizace byla perfektní. S některými kluky jsem se už znal z dřívějška, navíc v kabině je výborná parta a cítím se tady velmi dobře,“ popsal Ondřej. Rád by v týmu Aloise Hadamczika zůstal, vybírat si ale nemůže. „Jsem profesionál. Teď jsem ve Vítkovicích a jsem tomu rád. Tým je tady lepší než v Pardubicích a rád bych tady sezonu i dokončil,“ řekl Ondřej.

Váží si především důvěry, kterou mu na v utkáních kouč dává. „Když jsem odcházel z Pardubic, tak jsem neměl na ledě takový prostor, jaký mám tady,“ dodal.

Další setkání pardubických a vítkovických hokejistů je naplánováno na 13. února v Pardubicích. Čí dres bude Ondřej hájit, je zatím nejasné. „Jednání o mém dalším osudu jdou mimo mě. Soustředím se vždy jen na další utkání. A co přijde, to přijde. To už je úděl nás hokejistů. Nijak to neovlivním a budu čekat, jak to dopadne. Do té doby budu chtít kvalitními výkony vrátit trenérovi a týmu tu šanci, kterou jsem ve Vítkovicích dostal,“ uzavřel Ondřej.

VÍTKOVICE – PARDUBICE dnes – 17.00

Letošní zápasy: 2:1, 4:3 SN

Bilance posledních 10 let: 53 zápasů – 19 výher Vítkovic – 3 výhry v prodl. – 3 remízy – 0 porážek v prodl. – 27 porážek
Nejvyšší vítězství Vítkovic: doma 6:0 (2001/2002), venku: 4:1 (2001/2002)
Nejvyšší vítězství Pardubic: doma 6:1 (2000/2001, 2002/2003 a 2007/2008) a 7:2 (2006/2007), venku 4:0 (1999/2000)
Nejproduktivnější hráči: Burger 29 (16+13), Ujčík 20 (10+10), Petrovický 18 (4+14) – Kolář 31 (9+22), Starý 27 (19+8), Koukal 27 (11+16), Pivko 27 (10+17)
Nejužitečnější hráči: Trnka +12 – Divíšek +11
Nejtrestanější hráči: Krstev 91 – Píša, Snopek 64

Sestava Pardubic v minulém kole: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II., Koma, Lojek – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I., Koukal, Starý – Tvrdík, Blažek, Somík – Hašek, Rákos, Klejna. Trenér: V. Sýkora.

Zajímavost: Oba předchozí vzájemné duely v letošním ročníku dopadly lépe pro Vítkovice. Obě utkání skončila těsnou výhrou Hadamczikova týmu.