Cíl zvítězit potvrdil i domácí obránce David Mocek: „Měli jsme obrovskou motivaci vyhoupnout se na třinácté místo. Navíc jsme měli informace o vývoji skore v Budějovicích a to nás ještě více motivovalo k preciznímu výkonu.“ A Boleslavi se to podařilo. V první třetině nejprve překvapil přesnou střelou k tyči Pince ruský forvard Kazionov. Vítkovice zatlačily domácí v závěru první třetiny do obraného pásma, ale několik vteřin před koncem se radovali Boleslavští, když Královu nabídku zpoza branky využil Nouza.

Vítkovice se vrátily do zápasu ve 25. minutě, když se dokázal prosadit Hruška, ale byla to pouze vítkovická labutí píseň. O pět minut později si totiž vyměnil při přesilové hře kotouč Radim Vrbata s Hunkesem a druhý jmenovaný propálil vše, co mu stálo v cestě. „Po třetím gólu bylo již rozhodnuto,“ komentoval po zápase vítkovický asistent Kamil Konečný.

Třetí třetina patřila domácímu útočníkovi Janu Bendovi. V 50 minutě totiž ujel hostující obraně a mezi betony prostřelil Pince. Neuběhla téměř ani minuta a Jan Benda se po německo-ruské spolupráci s Kazionovem radoval podruhé. To již neunesl hostující golman Pinc a přepustil místo v brance Štěpánkovi. Toho na ledě uvítal Posmyk, jenž vítkovického náhradníka ochromil po půl minutě dělovkou do masky. V závě-ru zápasu byly k vidění i dvě rvačky a pět osobních trestů do konce zápasu. David Mocek byl také jedním z těch, kdo zápas do konce nedohrál: „Vítkovice tu prohru v závěru neunesly, ale rvačky k hokeji prostě patří.“

Mladá Boleslav tak přepustila poslední místo budějovickému Mountfieldu, který doma ostudně podlehl Slavii 0:7.

Kamil Konečný, asistent trenéra Vítkovic: „Zápas se mi nehodnotí dobře, neboť jsme jej výrazně prohráli. V našem výkonu nevidím kromě prvních deseti minut žádná pozitiva. Určitě nám chyběla řada zkušených hráčů, ale i ti co zbyli, dnes dělali množství hrubých chyb. Po první třetině bylo v podstatě rozhodnuto. Proti Boleslavi se nám vůbec nedaří neboť jsme jí ve čtyřech zápasech vstřelili jenom tři góly a to nepa-matuji. Zítra tým asi čeká důkladné „mytí hlav“.“

Jiří Šejba, asistent trenéra Boleslavi: „Šli jsme do zápasu s jasným plánem a ten jsme plnili. Po kontaktním gólu soupeře jsme pozměnili taktiku taktiku, blokovali jsme více střední pásmo a podařilo se nám již ne-inkasovat. Musím pochválit výkon celého mužstva.“

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Steel 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) Branky a nahrávky: 11. Kazionov (Benda, Mocek), 20. Nouza (Král), 30. Hunkes (R. Vrbata), 50. Benda, 51. Benda (Kazionov) – 25. Hruška (Klimek). Rozhodčí: Šír – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:6 navíc Kazionov, Mocek (MB) 5+DKU – Krstev, Ujčík, Káňa (VIT) 5+DKU. Využití: 1:0. Diváci: 3865. Nejlepší hráč: Jan Benda

Mladá Boleslav: Chábera – Hunkes, Schnabel, Jindra, Kočí, Mocek, Posmyk, Čížek – R. Vrbata, D. Vrba-ta, Důras – Nouza, Král, Handlovský – Benda, Sýkora, Kazionov – Padělek, Gajovský. Trenér: Šindel.
Vítkovice: Pinc (51. Štěpánek) – Barinka, Jurečka, Krstev, Stehlík, Ovčačik, Tichý, Suchý – Kvapil, Burger, Ujčík – Hruška, Štefanka, Klimek – Krenželok, Mikula, Bursík – Káňa, Strapáč, Szturc. Trenér: Hadamczik.

Další utkání:

Kladno - Liberec 3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0), 5:02 Frolík (Gudas), 42:13 Stieler (Frolík), 0:-1 Horna - 19:01 Dušek (Pabiška, Podkonický), 47:09 Bartovič (Blatný)

Zlín - Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), 7:41 Leška (Hamrlík, Köhler), 29:37 Míka (Ondráček), 41:16 Rachůnek (Záhorovský, Kollár)

Sparta - Litvínov 5:4 (2:1, 1:1, 2:2), 12:08 Netík (Hanzlík), 14:33 Výborný (Gulaši, Ton), 39:04 Broš (Ton), 50:27 Ton (Výborný), 57:26 Kafka (Koreis) - 10:43 Černý (Šlégr), 32:42 Kubinčák (Hübl, Kroupa), 44:53 Jenáček (Vobořil, Branda), 52:01 Hübl (Šlégr)

České Budějovice - Slavia 0:7 (0:3, 0:2, 0:2), 2:34 Hruška (Beránek), 3:10 Červenka (Bednář, Sklenář), 7:25 Bednář (Červenka, Sklenář), 26:53 Hruška (Vondrka, Sloboda), 39:53 Sklenář (Bednář, Červenka), 41:25 Červenka (Sklenář, Bednář), 57:55 Doležal (Bednář)

Třinec - Znojmo 2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0), 40:41 Martynek (Steber, Balej), 0:-1 Polák - 42:06 Bičánek (Dopita)

Pardubice - Karlovy Vary 2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1), 18:59 Somík (Snopek, Pivko), 59:47 Píša (Pivko) - 8:55 Košťál (Kumstát, Skuhravý), 24:09 Řezníček (Skuhravý, Košťál), 64:38 Prošek (Skladaný, Pech)

1. HC Moeller Pardubice 40 19 4 6 11 135:117 71
2. HC Slavia Praha 40 17 7 5 11 130:111 70
3. HC Sparta Praha 39 18 6 4 11 112:96 70
4. HC Litvínov 40 20 4 2 14 126:114 70
5. HC Vítkovice Steel 40 17 5 4 14 111:102 65
6. HC Energie Karlovy Vary 39 15 5 6 13 112:108 61
7. HC Lasselsberger Plzeň 40 17 2 6 15 123:120 61
8. HC GEUS OKNA Kladno 40 13 7 5 15 107:112 58