Devatenáctiletý hokejový útočník Petr Strapáč se konečně mohl radovat z prvního gólu v extralize. U jednoho navíc nezůstal. V úterním (27. ledna) duelu Vítkovic se Zlínem si do tabulky střelců připsal hned dvě přesné trefy. Po zápase ale příliš veselý nebyl. Body za vítězství by jej prý těšily více.

„Ty góly bych okamžitě měnil za týmový úspěch. Výhru už opravdu potřebujeme. Pořád se to opakuje, zase jsme si nechali dát po úvodním tlaku rychlé dva góly, pak už se těžko něco vymýšlí. Se dvěma brankami bych sice spokojený mohl být, ale prohra mi radost kazí,“ prozradil odpovědně Strapáč.

Talentovaný Strapáč se na svých premiérových dvou trefách příliš nenadřel. Velký díl za úspěch svého spoluhráče nese na bedrech Vladimír Svačina, který mu puky na hokejku přímo servíroval. „Byla to paráda, oba jsme si vyhověli. Vláďa mi tam připravil hned několik tutovek. Škoda jen, že ten poslední gól přišel až v poslední minutě.“

Vítkovický celek nakonec prohrál 4:6 a bohužel pokračuje v posunu tabulkou směrem dolů. První místo je už nenávratně ztraceno a ostravské mužstvo je nyní na osmé příčce. „Je to pořádný sešup. Celou dobu jsme si říkali, že se nic neděje, že máme náskok a nahráno. Ale teď už to není sranda a musíme vyhrát hned ten další zápas,“ pokýval mladý útočník.

Není žádným tajemstvím, že cestu do základního kádru extraligového mužstva otevřela Strapáčovi vlna zranění jeho spoluhráčů. „Stejně jako ostatní junioři jsem rád, že hraji. Už předtím jsme hráli, ale teď máme více prostoru. Paradoxně se ale vše pokazilo ve chvíli, kdy jsme se vrátili z mistrovství světa dvacítek. Nedokážeme si vysvětlit, proč nám to nejde. Snad až se ostatní uzdraví, bude nám to klapat.“

Vítkovice čeká další zápas už zítra, kdy doma vyzvou Liberec. Podle Strapáče to jistě nebude lehké utkání. „Snadné to mít nebudeme, ale na to se nesmíme dívat. Každý soupeř nyní bude těžký a my už se konečně potřebujeme zvednout,“ dodal.

ZDENĚK JANIUREK, ml.