Desetibodová propast se v současnosti otevírá před porubskými hokejisty. Pokud ji dokáží překonat, mohou pomýšlet na záchranu v naší druhé nejvyšší soutěži. V opačném případě je čeká tvrdý pád. O všem rozhodne play out.

Dlouhodobá část I. hokejové ligy skončila ve středu a nyní jde opravdu do tuhého. Poruba je na posledním místě a v play outu si nemůže dovolit klopýtat tak často, jak tomu bylo v uplynulých šestačtyřiceti kolech. „Situace je pro nás nyní těžká. Víme, že záchrana bude velice náročná. Už teď máme velkou ztrátu. Pokud se chceme udržet v lize, musíme vyhrát prakticky všechny zápasy, a to nám svazuje ruce,“ povzdechl si trenér Poruby Kamil Kašťák. Flintu do žita ale ostravské mužstvo určitě nehodlá zahodit. První liga se v Porubě hraje od sezony 2004/2005 a její hráči hodlají udělat vše pro to, aby zde vydržela minimálně i do příští sezony.

„Musíme hodně bojovat, snažit se odevzdat na ledě maximum. Chceme se pokusit o to, udržet se v soutěži. V žádném případě to nemůžeme zabalit,“ říká odhodlaně Kašťák.

Porubští měli možnost si svou pozici alespoň trochu vylepšit v posledním kole. Na jejich led zavítalo Vrchlabí, které se sice pohybuje v nejvyšších patrech tabulky, jenže výkon mužstva tomu dlouho neodpovídal. Ostravané však doslova pohrdli šancí na vylepšení bodového skóre a Severočechům podlehli 2:3. „Nebyli jsme schopni využít tutovky a soupeř trestal všechny naše chyby, kterých jsme ale na druhé straně dělali až příliš. Teď to všechno musíme hodit za hlavu, dobře potrénovat a během toho týdne se co nejlépe připravit na rozhodující boje,“ zmínil ostravský kouč.

Obrovským problémem je ale pro jeho svěřence už dlouhou dobu produktivita. V tomto směru si porubští hráči v zápase s Vrchlabím příliš nespravili chuť. „Tohle už se prakticky nedá řešit. Pokud má hráč prázdnou bránu a netrefí ji, tak je chyba v něm. Tam už se nedá nic naučit. Ale, jak říkám, je potřeba na to zapomenout a pokusit se o záchranu. Nic jiného nám nezbývá,“ dodal Kašťák.

Ve skupině o udržení se Poruba střetne s Mostem, Berounem a Třebíčí, která má nejlepší výchozí pozici. Všechny celky se spolu utkají čtyřkolově. Rozhodující boje začínají ve středu 4. února a Ostravané zavítají právě na led Horácké Slavie. První domácí utkání je pak čeká v sobotu 7. února s Mostem.

ZDENĚK JANIUREK, m.