Před velmi nelehkým úkolem stojí hokejisté Vítkovic. V součtu posledních deseti kol jsou v extralize nejhorší, vůbec se jim nedaří a v tabulce velmi rychle padají. K tomu všemu se jim v pátek postaví Liberec, tedy tým, který už pět kol nepoznal porážku a soupeřům nasázel 28 gólů!

„Nemůžeme se dívat, proti komu hrajeme. Musíme jít na led jako bychom nastupovali proti nejlepšími týmu světa, hrát na sto procent a prostě vyhrát,“ burcuje spoluhráče bývalý hráč Liberce Angel Krstev.

Ani tomu ale minulé utkání nevyšlo. Proti Zlínu se sice probudili vítkovičtí střelci, ovšem selhala defenziva. „Hořel jsem,“ sypal si popel na hlavu právě Krstev.

A právě obranu by měl po sedmizápasové absenci vyztužit zkušený obránce Pavel Trnka. V této sezoně se do zápasového rytmu vrací podruhé. Nejprve ho vyřadilo zranění v obličeji, nyní musel podstoupit operaci kolena. „Koleno drží. Jdu na to! Na tréninku jsem to zkoušel zatížit a bylo to v pořádku,“ hlásil bek, jenž v letošní sezoně stihl odehrát doposud 24 zápasů, v nichž nasbíral třináct kladných bodů ve statistice +/- bodů (účast na ledě při obdržených brankách). Mezi beky je společně s českobudějovickým Reném Vydareným druhý nejlepší v extralize. „Bylo by asi příjemnější, kdybychom byli v tabulce výše, ale pořád máme před sebou cíl, který musíme splnit, a hlavně musíme si ho uhrát sami.

V jeho nepřítomnosti se tým propadl v tabulce o tři příčky. Až téměř na hranici play off. Trnka sešup sledoval pouze z tribuny. „Strašně nerad koukám na utkání, kterých se nemůžu zúčastnit. Obzvláště, když se nedařilo. Fakt to nebylo příjemné,“ líčil.

I on tak mohl sledovat chyby a nepřesnosti ve hře. Své postřehy ale do kabiny nenosil. „To mi nepřísluší. Všichni moc dobře víme, k jakému hokeji se musíme vrátit. Ve chvílích, kdy se tolik nedaří, se musí hrát jednoduchý hokej, který většinou přináší ovoce. Nesmíme zbytečně vymýšlet,“ řekl Trnka.

Vítkovice jsou v nelehké situaci a hráči to vědí. „Tlak na nás je, ale musíme si ho na sebe vytvořit především sami. Už nad tím, proč nám to nejde, přemýšlíme dost dlouho. Teď je potřeba to prolomit, protože to za nás nikdo neudělá,“ uzavřel dvaatřicetiletý vítkovický bek.