Na výběr má teď kouč a manažer Vítkovic Alois Hadamczik. Buď pokračovat v započaté práci v Ostravě, nebo odejít za druhým zahraničním angažmá do německého Kolína nad Rýnem, kde o ostříleného kouče velmi stojí. „Do 15. dubna se můžu rozhodnout pro jinou nabídku. Ale pořád platí, že Vítkovice jsou pro mě prioritou. Ale chci mít adekvátní kádr, abych se mohl zodpovídat divákům,“ sdělil Hadamczik.

Ten po vyřazení ve čtvrtfinále se Slavií Praha nešetřil kritikou především na adresu Marka Pince – brankáře, o kterého hodně stál a dával mu šanci i při svém předchozím trenérském angažmá u české reprezentace. Pincovi nevyšlo vůbec šesté utkání se Slavií, kde po dvou gólech nahradil v brance Jakuba Štěpánka.

„Pinc už v lednu za mými zády začal jednat s Omskem. Bral jsem to jako podraz, protože dostával opravdu hodně šancí. A když dovede nějaký Neruda z druhé ligy udělat v bráně všechno, aby gól nedostal, tak nevím, proč ne Pinc. Mluvil jsem s ním až po sezoně a řekl mi, že nebyl připraven. Ale takovou věc snad nemůže ani vyslovit. To mi měl říct před utkáním a jako dvojku bych dal někoho jiného,“ zlobil se Hadamczik.

První sezona z tříleté smlouvy, kterou Hadamczik ve Vítkovicích podepsal, skončila pro něho výsledkovým zklamáním. „Ale pokud budu hodnotit celou sezonu, tak se mi pracovalo velmi dobře, vedení zabezpečilo vše potřebné a vše fungovalo, jak mělo. Ovšem to vyřazení bolí. Vedli jsme 3:1, a nepostoupili jsme. Kdybychom prohráli 4:0, tak by nikdo nic neřekl. Ale takhle … Navíc jsme odehráli vynikající zápasy, přišlo deset tisíc lidí, a to bylo skvělé,“ líčil Hadamczik.

Extraliga vrcholí, ve finále se stejně jako loni utká Slavia s Karlovými Vary a ve Vítkovicích se začíná tvořit tým pro další rok. „Chápu, že finanční situace není v celém světě ideální. Ale pokud by se měl tvořit nový kádr, tak to bych nechtěl. Jsem pro nějakou obměnu. Má přijít Vrána a chtěl bych jednoho beka. Žádné jiné požadavky nemám. V přípravě samozřejmě vyzkoušíme úspěšné juniory,“ nastínil plány Hadamczik. Na mysli měl juniorské mistry Szturce, Voráčka, Šedivého, Káňu a Bursíka. „Chci zůstat ve Vítkovicích. Ale pokud by mělo odejít třeba pět klíčových hráčů, tak bych zvažoval, že odejdu,“ připustil kouč.

Souhlas s přestupem dostal brankář Martin Prusek, o kterého je zájem v Rize. „Je to skvělý brankář, ale pokud za něj dostaneme peníze a nebudeme ho platit, jsme pět milionů v plusu. Také v hokeji se prostě musí začít šetřit. Někteří špičkoví hráči tady ale musejí zůstat. Jinak nejde plnit stadion a nabízet fanouškům to, co potřebují,“ řekl šestapadesátiletý trenér.

Smlouvy končí také Michalu Barinkovi a Romanu Šimíčkovi. „Je na vedení, aby naplnilo rozpočet. Na druhé straně je i na hráčích, aby našli s klubem společnou řeč. Pokud někteří hráči nepůjdou aspoň trochu dolů, stávající kádr nebudeme schopni udržet,“ uzavřel Hadamczik.