Jak je to možné? Krásnopolští na úvod play off podlehli Bohumínu, který měl ale několik hráčů, kteří byli v mužstvu „načerno“. Králikáři podali protest, se kterým uspěli, a postoupili dále. V dalším průběhu vyřazovacích bojů už přemožitele nenašli.

Krásnopolská parta přehrála jak po celou sezonu suverénní Vratimov, tak pozdější vítěze základní části HC Stará Bělá. Finále městského přeboru změnil v one man show útočník Petr Rambousek, který čistým hattrickem rozhodl o vítězství Králikářů 3:1.

„Je to krásný pocit. Hlavně po tom, když jsem dva měsíce ztratil kvůli zranění kolene. Hodně jsem zvažoval, jestli mám do finále nastoupit. O víkendu se mi totiž zranění částečně obnovilo. I manželka mi říkala, ať zůstanu doma,“ usmál se hlavní aktér finále. „Tohle ale byl zápas o všechno a já jsem si jej nechtěl nechat ujít. Co se týká Králikářů, tak jsem srdcař. Jenom moje zásluha to ale není. Podíleli se na tom všichni – hráči, trenéři i manažer. Ve finále nám skvěle zachytal Honza Blucha a v obraně exceloval Daniel Kysela,“ pokračoval Rambousek.

Fináloví poražení – HC Stará Bělá – po zápase ale rozhodně nesmutnili. „Lepší by samozřejmě bylo vyhrát. Ale po celou sezonu jsme hráli dobře. Stříbro je určitě úspěch. My Králikářům gratulujeme, zaslouženě vyhráli. Nás těší, že si můžeme zahrát hokej na dost kvalitní úrovni. Hlavně nás starší,“ smál se asi největší tahoun Staré Bělé Ladislav Svozil.

Finále městského přeboru:

HC Stará Bělá – Králikáři Krásné Pole 1:3 (0:0, 0:2, 1:1). Branky: 44. Sikora (Kamrád) – 24. P. Rambousek (L. Rambousek), 30. P. Rambousek (Kotala), 40. P. Rambousek (Kotala). Vyloučení: 10:11, navíc Svozil (S. B.) osobní trest. Bez využití. Diváci: 200.

Stará Bělá: Nitka – Kvapil, Marenčík, Slavík, Svozil, Čogala, Kopecký, Kubík, D. Stránský, Michalík, Máj, Sikora, Dětský, Kamrád.
Králikáři Krásné Pole: Blucha – Juchelka, Kysela, L. Rambousek, Mlčák, R. Hamerník, Mrázek, Němec – Gregor, Matejka, D. Hamerník – Kotala, Horák, P. Rambousek – Tišler, Otawa, Suchánek – Kryška, Schwarz, Baron – Lípa, Koběrský, Šomek. Trenéři: Baron, Bystroň.

ZDENĚK JANIUREK ml.