Vábení bundesligového Kolína nad Rýnem zůstane nevyslyšeno. Hokejový trenér Alois Hadamczik zůstává i nadále generálním manažerem a koučem HC Vítkovice Steel. „Bylo to těžké rozhodování, protože nabídka z Německa byla lákavá. V německé lize žádný český trenér není a zájem Kolína byl pro mě vyznamenáním za mou práci,“ uvedl šestapadesáti­letý kouč.

Hadamczik své setrvání podmiňoval tím, že se ve Vítkovicích podaří udržet stávající kádr. „Jednání byla těžká a dlouhá. Na druhé straně byla ale úspěšná a zůstávám ve Vítkovicích,“ hlásil Hadamczik.

Světová ekonomická krize dolehla i na hokejové Vítkovice. „Rozpočet klubu se radikálně změnil a posledních čtrnáct dní jsem projednával s hráči ožehavou otázku platů,“ popsal Hadamczik. A jednání jej mile překvapila. „Hráči byli velmi vstřícní a projevili velkou chuť a vůli i nadále hrát za Vítkovice. S nikým jsem se nemusel dohadovat. Hráči nastalou situaci chápou a my ve vedení se musíme snažit, aby to hráči pocítili co nejméně,“ líčil bývalý reprezentační kouč.

Po úspěšných jednáních je podle Hadamczika téměř jisté, že současný kádr nedozná velkých změn. „Jistý je pouze odchod Marka Pince, který nemá smlouvu. S dalšími dvěma hráči se domlouváme a chceme najít společnou řeč. Musíme zajistit kvalitní kádr, protože diváka nezajímá, jaký má klub rozpočet, ale jaké podává výkony a jaké má výsledky,“ řekl Hadamczik.

Smlouvy skončily ve Vítkovicích také Michalu Barinkovi a Romanu Šimíčkovi. „S oběma budeme jednat o prodloužení smluv. Jednáme také s Václavem Varaďou, o kterého také velmi stojíme,“ prozradil kouč.

Hadamczik tím, že se rozhodl navázat na svou práci v Ostravě, odmítl výzvu v podobě angažmá v německé bundeslize. „Byla to výzva. Kolín je klub s velkou historií a s průměrnou návštěvou okolo třinácti tisíc lidí na zápas. Ale převážila možnost pokračovat ve Vítkovicích. Mám vůči vítkovickým divákům dluh, který chci v další sezoně splatit,“ narážel na neúspěch v play off Hadamczik. „A když jsem cítil, že také hráči chtějí zůstat a nikdo nemá zaječí úmysly, tak to byl jasný signál, že mám zůstat,“ dodal. Zda se podaří přivést do týmu i nové tváře, se uvidí především podle finanční situace. „Nemůžeme navyšovat stávající rozpočet. Když někoho přivedeme, tak bude muset asi jiný hráč odejít,“ souhlasil Hadamczik.

První dávky letní přípravy začnou vítkovičtí hokejisté polykat v pondělí 4. května a úvodní měsíc zakončí soustředěním v Tatrách. „Ke stávajícímu kádru se připojí junioři Ondrej Šedivý, Tomáš Bursík, Jan Káňa a Roman Szturc. Trénovat budeme také celý červen, prvních čtrnáct dní v červenci budou mít hráči dovolenou a dvacátého července vyjedeme poprvé na led,“ přiblížil Hadamczik.