Po brankáři Marku Pincovi opustil kádr letošního čtvrtfinalisty hokejové extraligy další hráč. Do Komety Brno prodaly Vítkovice reprezentačního beka Angela Krsteva. „V první půlce sezony byl Angel výborný, ta druhá se mu ale moc nepovedla. Navíc si nedal říct a byl neustále vylučovaný, čímž oslaboval mužstvo,“ uvedl hlavní důvody trejdu generální manažer Vítkovic Alois Hadamczik.

„Nabídka Brna byla pro Vítkovice lukrativní a Angel by zřejmě ani nepřistoupil na snížení platu, ke kterému jsme museli ve Vítkovicích sáhnout,“ dodal Hadamczik.

Klub prodejem Krsteva snížil výdaje a nyní hledá za osmadvacetiletého obránce náhradu. Mohl se jim stát exvítkovický Radek Philipp, který minulou sezonu odehrál v Košicích a poté ve švédské Lulei. „S Radkem o návratu do Vítkovic jednáme. Pokud chceme udržet kvalitu kádru, musíme za hráče, kteří odejdou, najít adekvátní náhradu,“ potvrdil Deníku včera ráno Hadamczik.

Philipp připustil, že o návratu do Vítkovic přemýšlel, ale nakonec ho ještě o nějaký čas odložil. „S Vítkovicemi jsem letos znovu jednal, ale musel jsem odmítnout. V Lulei o mé služby velmi stojí a chtěli by, abych se vrátil. Něco se možná rýsuje i v Rusku,“ uvedl krátce po poledni dvaatřicetiletý vítkovický odchovanec. „Podepsané ale ještě nic nemám, takže se může nakonec stát cokoliv. Mou prioritou je však zahraniční angažmá,“ dodal Philipp.

Ostravský klub tak bude spoléhat nakonec především na to, že neodejde člen širšího reprezentačního kádru obránce Michal Barinka, kterému letos skončila ve Vítkovicích smlouva. „Pokud nedostane nějakou dobrou nabídku v Rusku, tak zůstane,“ přiblížil Hadamczik, jenž by rád do týmu ale ještě minimálně jednoho kvalitního obránce přivedl.

Klíčoví hráči ve Vítkovicích zůstávají. Kouč Hadamczik může pro příští sezonu počítat například s Petrem Hubáčkem, Jiřím Burgerem, Markem Kvapilem, a pravděpodobně také s Václavem Varaďou. „Potvrdil mi, že chce ve Vítkovicích zůstat,“ připustil vítkovický kouč. Dres nezmění zřejmě ani Viktor Ujčík, jenž má ve Vítkovicích smlouvu do konce příští sezony.