Po odřeknutí Tomáše Vokouna a nejistém zdraví Martina Pruska je jeho nominace velmi reálná.

V prvním utkání Českých hokejových her v Liberci skvělým výkonem pomohl k vítězství Česka nad Švédskem 2:1. Důvěru dostane i v sobotu, kdy český nároďák změří síly s jistým vítězem Euro Hockey Tour Ruskem. „Jsem rád, že dostanu zase šanci. Pokusím se chytat ještě líp než proti Švédsku,“ svěřil se dvaadvacetiletý brankář Vítkovic Jakub Štěpánek.

S jakými pocity jste šel do utkání se Švédy?

Tlak jsem cítil, ale jakmile se začalo hrát, tak to ze mně spadlo a už jsem byl v pohodě.

V obou dosavadních reprezentačních startech jste uspěl. Výhra v přípravném utkání v Německu a nyní důležité vítězství nad Švédskem.

Je to super pocit. Chytal jsem za tým, ve kterém jsou hráči světové extratřídy, a jsem moc rád, že s nimi mohu být v týmu.

Po zápase jste sklidil od spoluhráčů pochvalná slova a projevy uznání. To se musí dobře poslouchat…

Poslouchá se to velice dobře, to ano. Ale nic víc to neznamená. V dalším zápase musím podat opět kvalitní výkon a tým podržet.

Proti Rusku dostanete znovu přednost před Alexandrem Salákem a Miroslavem Kopřivou. Cítíte, že s vámi trenéři počítají?

To fakt nevím. Jsem moc rád, že mi dají znovu šanci a já se pokusím chytat stejně dobře, ne-li lépe než se Švédskem, a uvidíme, jak to dopadne. Rusové mají velmi silný tým, jsou to vynikající bruslaři. Očekávám velmi zajímavý zápas.

Už několikrát se to zmiňovalo, ale přece. Začínal jste jako trojka ve Vítkovicích a nyní bojujete o nominaci na MS ve Švýcarsku. To je jako v pohádce…

Ten konec je opravdu pohádkový. Takovou sezonu jsem si ani nevysnil. Uvidíme, třeba se mi ještě jeden velký sen splní…

… tím snem je chytat na světovém šampionátu?

Stačilo by mi se dostat mezi trojici brankářů, kteří do Švýcarska pojedou. To by byla nádhera.