Čtyřiadvacetiletý hokejista v Česku už působil, pro většinu vítkovických fandů je však velkou neznámou. Rehák hrál v letech 2005 až 2006 v druholigovém Ytongu Brno a prvoligové Třebíči. „Nabídka Vítkovic mě až polekala. Přiznám se, že mám trochu i obavy, abych nezklamal. Vítkovice jsou skvělý tým a pro mě je až neuvěřitelné, že tady můžu hrát,“ řekl bek, který čtyřiadvacáté narozeniny oslavil minulý týden. „Žádnou oslavu jsem ještě nestihl, ale snad se mi podaří pro nové spoluhráče něco přichystat,“ řekl Rehák.

Extraligovou soutěž zažil Rehák doposud jen na Slovensku. Zkušenosti má ale i z juniorských a nižších soutěží v zámoří, kde oblékal dres týmu Prince George Cougars. V roce 2003 si ho v draftu vybrali Ostrované z New Yorku. O slavné NHL ale prozatím jen sní. „Chtěl jsem si to vyzkoušet. Začal jsem v kempu Islanders, a pak šel do nižší soutěže. Nebylo to tam špatné, ale nakonec jsme se nedomluvili na podmínkách a vrátil jsem se do Trenčína,“ líčil trenčínský rodák.

Před odchodem do Vítkovic hájil Rehák dva roky barvy Litpovského Mikuláše. Loni tým, jehož koučem je exvítkovický Mojmír Trličík, skončil na sedmé příčce. „Předloňská sezona nebyla dobrá. Ale nevyšla celému týmu. Měli jsme hodně mladý tým, který dělal hloupé chyby. Navíc já osobně jsem si nesedl ani s trenérem. Naštěstí ta druhá byla mnohem lepší. Vyšla mi až nad očekávání dobře a vynesla mi angažmá ve Vítkovicích,“ radoval se Rehák.

„Česká extraliga je velký skok a nerad bych si dával nějaká přehnaná předsevzetí. Důležité bude, abych se probojoval do základní sestavy Vítkovic. V té konkurenci to bude těžké, ale snad to vyjde,“ doufá obránce, kterého si na Slovensku vyhlédl kouč Alois Hadamczik. „Bylo to rychlé jednání. Trenér Hadamczik mi zavolal a já v podstatě okamžitě kývl. Tady nebylo co řešit. Nevím přesně, jak se ve Vítkovicích o mně dozvěděli. Asi jim dal tip pan Trličík,“ uzavřel Rehák.