Dalším z početné skupiny reprezentantů, kteří oblékají dres extraligových Vítkovic, je slovenský obránce Richard Stehlík. Na rozdíl od parťáka Juraje Štefanky ale v přípravném kempu pro mistrovství světa ve Švýcarsku trenéra slovenského výběru Jána Filce dostatečně nepřesvědčil a byl z kádru vyřazen.

Pro nejtěžšího muže vítkovické sestavy možná dobře.Vyhnul se tak slovenské blamáži na švýcarském šampionátu. „Asi ano,“ utrousil Richard Stehlík. „Ale já bych tam rád jel. Byl jsem v kempu a odehrál jsem čtyři přípravné zápasy. Trenéři se ale rozhodli, že na mistrovství nepojedu. Bohužel, tak to bylo,“ pokračoval Stehlík. Hokejový hromotluk své kamarády z reprezentace dál sledoval, a viděl tak pouze dvě výhry nad slabými Maďary a Nory. „Těžko říct, proč tomu tak bylo. Možná nám chybělo více odhodlání, a taky jsme nezvládli úplně dobře všechny taktické činnosti. Možná chybělo i trochu více srdce,“ hledal důvody slovenského výpadku.

Podobně jako český reprezentant Marek Kvapil využil krátkou dovolenou k návštěvě rodiny. Zajel si na pár dní do rodné Skalice. „Byl jsem s rodinou a docela jsem si to užil. Během sezony je času málo, takže jsem si to vychutnával,“ popisoval Stehlík.

Hokejista bez tréninku dlouho nevydrží, a tak se i téměř dvoumetrový borec těšil, až začnou tréninky. „Ve Vítkovicích jsou tréninky velmi dobře poskládané. Není to nuda. Když je to zajímavé a pestré, tak se trénuje s radostí,“ usmíval se Stehlík. Přesto se už těší, až vyjede na led. To bude ale až 20. července. „Čeká nás toho ještě poměrně dost. Trénujeme ještě příští týden, pak máme krátké volno a pokračujeme další měsíc, přijde dovolená, a hurá na led,“ vyjmenoval Stehlík, jenž bude letos ve Vítkovicích kroutit druhou sezonu.

Ta minulá vyšla týmu tak napůl. Nejprve extralize kraloval, pak přišel pád až na osmou pozici. V play off i přes obrovské zlepšení nepřešly Vítkovice přes pražskou Slavii. „Přesto to hodnotím pozitivně. Udělali jsme velký kus práce a myslím, že se nemáme za co stydět. Máme na co navazovat a věřím, že fanoušky tentokrát potěšíme více,“ uzavřel Stehlík.