Marku, proč nejste ve Vítkovicích?

Po sedmi letech ve službách Vítkovic jsem cítil, že je potřeba udělat změnu v klubové příslušnosti.

My se nacházíme při tomto rozhovoru na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Je to možnost, že budete hrát v Litvínově?

Musím říci, že není. Jsem moc rád, že mohu v Litvínově po sedmi letech trénovat, ale to je vše.

Jak tedy vypadala vaše příprava bez podepsané hráčské smlouvy? S kým jste trénoval?

Tak jako u ostatních. Cyklistika, běhání, posilování a v současnosti příprava na ledě s Litvínovem. Sice zatím nemám podepsanou smlouvu, ale věřím, že se pro mě místo najde.

Kam zamíříte. Zůstanete v extralize, nebo půjdete do zahraničí?

Většina jednání probíhá se zahraničními kluby, protože v Česku je většina brankářů už podepsaná, takže tady moc prostoru není, a samozřejmě jde i o finanční stránku. Nabídky přišly i z nižších soutěží, ale já bych radši hrál venku.

Co říkáte na trend mladých brankářů za nižší platy?

Rozumím tomu, že je potřeba snižovat náklady v období krize a že za mladého, ne tolik zkušeného gólmana klub zaplatí méně, ale bojím se, že se to některým klubům nemusí vyplatit. Já to beru podle sebe. Když jsem byl mladší, tak jsem zachytal hodně zápasů výborně, ale když přišla krize, tak jsem se s ní nedokázal vypořádat tak dobře jako nyní. Po letech zkušeností.

V jakém stadiu jsou vaše jednání se zahraničím?

Myslím, že se blížíme k dohodě. Může to být už tento týden, nebo příští, ale dokud to není na papíře, tak jsou to jen jednání.

Vám se narodila v lednu dvojčata.

Teď už je to dobré. Kluci Sebastian a Oliver se narodili předčasně a měli každý jen tisíc gramů. Byli opravdu malincí. Po půl roce však jsou zdraví, nabírají na váze a rostou. Je to super pocit, že se jim daří takhle dobře a že s nimi nemáme žádné větší problémy.