Klub ze středního Slovenska angažoval několik zkušených hráčů a výsledkem bylo, že se nováček nejvyšší soutěže umístil celkově na osmém místě. Svou zásluhu na tomto, pro Banskou Bystrici historickém úspěchu, má i bývalý obránce Vítkovic či Sarezy Ostrava Patrik Rimmel.

„Předčili jsme očekávání všech. Hlavním cílem totiž bylo udržet se v soutěži. Ale postupem času všichni zjišťovali, že máme na víc, a s tím rostla i chuť po play off,“ vzpomíná na atmosféru v týmu Rimmel, který v sezoně zaznamenal 16 kanadských bodů.

Banská Bystrica nakonec na play off dosáhla. Ve čtvrtfinále se sympatický celek utkal s Košicemi, pozdějšími mistry extraligy. Banskobystričtí sérii sice prohráli, ale na svém ledě byli Košicím více než vyrovnaným soupeřem. „Čekalo se, že dostaneme čtyři debakly. Realita byla ale úplně jiná. Doma jsme je dokázali v prvním utkání porazit a ve druhém jsme prohráli až po nájezdech,“ připomíná zkušený bek.

Se svým výkonem v dresu Bystrice je spokojený. „Hlavně, že jsem se nezranil a byl týmu prospěšný,“ říká s úsměvem.

Po skončení sezony navíc zažil u Beranů šok. Tým hrál totiž celou sezonu doslova v ohrožení života. „Zimák v Bystrici je hodně zastaralý, měli jsme tam bojové podmínky. Po skončení sezony začala rekonstrukce. Při ní se přišlo na to, že střecha stojí na dřevěných pilířích, které jsou skoro z poloviny shnilé. Prý stačilo ještě trochu a střecha by nám spadla na hlavu,“ vypráví Rimmel.

V týmu Beranů měl smlouvu pouze na rok, a tak pro nadcházející extraligový ročník vyměnil červený dres za zvolenský modrý. „Na angažmá ve Zvolenu se těším. Trénuje tam Miloš Holaň, se kterým se znám řadu let už z našeho společného působení ve Vítkovicích. Zvolen je navíc blízko Bystrici, a tak se těším hlavně na derby. To má vždycky náboj. Tentokrát to ale poznám z druhé strany,“ míní.

Svým příchodem Rimmel ve Zvolenu rozšířil legii bývalých vítkovických hráčů. Společně s ním a trenérem Holaňem jich tam působí hned osm.

„Jednak tam je dost kluků z Česka, a jednak se hodně známe i z Vítkovic, což je vždycky výhoda. Parta tam je dobrá, takže se těším. Jen doufám, že se klubu nějak výrazně nedotkne finanční krize,“ přeje si Rimmel, který by měl ve Zvolenu působit minimálně rok.

Jeho noví zaměstnavatelé sice ambice do nové sezony ještě nepředstavili, hráči už mají v podstatě jasno. „Cíle jsou tady vždycky vysoké, v minulé sezoně vybojoval Zvolen bronz. Prvotním krokem bude samozřejmě play off. Umístění mezi nejlepší čtyřkou by bylo skvělé a je podle mě i reálné,“ dodává na závěr Rimmel.

VÍTKOVICKÁ STOPA VE ZVOLENU

Obránci: Patrik Rimmel, Miroslav Javín, Jiří Suchý, Juraj Cebák
Útočníci: Filip Turek, Libor Pavliš, Libor Gelačák.
Trenér: Miloš Holaň.

ZDENĚK JANIUREK ml.