Proti Martinu včera trenéři Hadamczik a Konečný vyzkoušeli čtyři kompletní formace. Kvůli zranění nebo nemoci ale nenastoupili Stehlík, Barinka, Vrána, Svačina a také Štěpánek, který tak přepustil místo Filipu Šindelářovi.

„Štěpánek má nachlazené průdušky takže musí brát antibiotika a má tak volno. Jinak ale nějaké komplikace nemáme. Všichni hráči trénují, spíše se potýkáme s otlaky, ale to je v tomto stádiu sezony normální,“ zmínil vítkovický trenér Alois Hadamczik.

Jeho svěřenci se proti Martinu delší dobu nedokázali výrazně prosadit, až v poslední třetině. Po dvou brankách si připsali Marek Kvapil s talentovaným Romanem Szturcem.

„Zápas splnil svůj účel, kluci se potřebují vyhrát. Je to sice ještě takové kostrbaté, vázne přihrávka, ale my musíme zkoušet nové hráče a dát jim možnost bojovat o místo v sestavě,“ řekl dále Hadamczik.

Ten dal v poslední třetině šanci šestnáctileté naději z Opavy – brankáři Matěji Machovskému. „Je to talent, který nás může v brzké době svými výkony překvapit. Pokud se mu bude dařit, může být i naší trojkou, potenciál na to má,“ shrnul vítkovický kouč.

Sestava ostravského celku je zatím hodně provizorní a prostor dostávají spíše mladší hráči. K jejich odzkoušení mají vítkovičtí trenéři dostatek příležitostí. V srpnu totiž začne letní Tipsport Cup, poté čekají Vítkovice dva zahraniční turnaje – Tatranský pohár v Popradu a turnaj ve Švýcarsku.

„Naším cílem je hráče odzkoušet. Ve Švýcarsku jde o velice kvalitní a prestižní soutěž, do které už musíme jít s maximálním nasazením. Trochu nás ale mrzí obsazení Tatranského poháru, kde budeme hrát s polským celkem a pak nejspíš s Popradem. Nicméně i Tipsport Cup nás dobře prověří a hráči musejí vědět, že ti, kdo dostanou šanci hrát, by měli na ledě nechat maximum,“ pokračoval Hadamczik.

V tom, kdy bude základní sestava hotová má také jasno. „Základní kádr se vykrystalizuje před turnajem ve Švýcarsku, tam už chceme hrát s týmem, se kterým půjdeme do extraligy,“ dodal.

Vítkovice – Martin 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Branky: 9. Szturc (Burger, Jurečka), 31. Kvapil, 42 Szturc (Ujčík), 44. Kvapil – 29. Appel (Tabaček) Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150.

Vítkovice: Šindelář (od 46. Machovský) – Sičák, Jurečka, Kuboš, Voráček, Trnka, Rehák, Hartmann – Varaďa, Burger, Hubáček – Szturc, Hruška, Ujčík – Krenželok, Štefanka, Kvapil – Strapáč, Roman, Klimek. Trenér: Alois Hadamczik.
Martin: Dzubina – Šimka, Pozník, Polák, Ďatelinka, Drgoň, Brcko, Obuch – Uram, Říha, Dornič – Appel, Jabrocký, Trokan – Škumát, Themár, Jankovič – Šišovský, Murček, Galamboš – Tabaček. Trenér: Dušan Gregor.


ZDENĚK JANIUREK ml.