Letos už Kvapil začal přípravu jako jeden z klíčových hráčů ostravského klubu a zatím je spokojený. „Vypadá to dobře. Trénujeme ve vysokém tempu a máme dostatek přípravných zápasů, kde budeme mít hodně příležitostí se vyhrát a nabrat formu na sezonu,“ oddychoval po tréninku Kvapil.

Ve čtvrtek jej a jeho spoluhráče čeká první vystoupení na letním Tipsport Cupu a jejich soupeřem nebude nikdo menší než Oceláři z Třince.

„Proti Třinci budeme chtít vyhrát. Máme v plánu se na ně připravit jak nejlépe to jen půjde. Už jsme si na tréninku zkoušeli nějaké situace, tak snad to bude fungovat,“ pokrčil rameny.

Není žádným tajemstvím, že extraligové týmy neberou Tipsport Cup nějak prestižně. Kvapil ale ví, že se nejedná jen o přátelské utkání. „Na jedné straně to je příprava, jenže trenér potřebuje vidět hráče v plném nasazení. Kádr je široký a skoro každý musí bojovat o místo. Všichni se musejí snažit a hrát naplno. A v zápase proti Třinci obzvlášť. Určitě chceme nad nimi vyhrát.“

Vítkovice zatím v přípravě na novou sezonu odehrály dvě utkání. V duelu proti Martinu se Kvapilovi dařilo. Vstřelil dvě branky a to nasvědčuje tomu, že i v následující sezoně by mohl být jedním z tahounů mužstva, od kterého se hodně očekává.

„Zatím bych nerad dělal závěry. Z jednoho zápasu se nedá usuzovat. Ale doufám, že mi forma vydrží. Pokud navážu na konec minulé sezony a bude se mi dařit, tak to bude jen a jen dobře. Věřím, že hráče ani trenéry nezklamu,“ dodal na závěr.

ZDENĚK JANIUREK ml.