Třikrát po sobě odjížděli vítkovičtí hokejisté z vlastního ledu s porážkou na kontě. Ta třetí je stála vedení v tabulce extraligy. Ostravané doma podlehli Litvínovu, naopak Třinec veze ze Zlína vítězství. Díky tomu nyní vládnou tabulce Oceláři.

Vítkovice přitom duel s dvanáctým celkem nezačaly vůbec špatně a díky trefě Klimka se ujaly vedení. To ale příliš dlouho netrvalo. Na konci přesilovky pěti proti třem ztratil obránce Sičák na modré čáře puk, toho se ujal z trestné lavice vyjíždějící Kubinčák a brankáři Štěpánkovi nedal šanci. „S výkonem týmu nemůžu být spokojen. Tak kvalitní hráči prostě takové hrubky dělat nemohou,“ zlobil se trenér Vítkovic Alois Hadamczik.

„Dobře jsme vstoupili do utkání, ale pak jsme vyrobili chybu, díky které soupeř vyrovnal. To nás samozřejmě dost srazilo,“ povzdechl si vítkovický kapitán Jiří Burger.

Litvínov se ještě v první třetině dostal do vedení a soustavným tlakem nutil domácí k chybám hlavně v defenzivě. Ke konci druhé části sice Štefanka dokázal srovnat přesnou trefou do růžku Fraňkovy branky, jenže hosté šli znovu do vedení ani ne minutu po začátku třetí třetiny. Napjaté utkání poslal do prodloužení Burger. Zápas ale rozhodovaly až nájezdy. V těch byli lepší hosté. „Tento zápas byl strašně těžký na psychiku. Když už to vypadá dobře, přijde chyba a soupeř je zpátky a my musíme znovu dotahovat. Bod z tohohle utkání je určitě málo,“ pokýval hlavou Burger.

Ostravané se tak po téměř nepřetržitém patnáctikolovém vedení musejí poroučet z čela extraligové tabulky. Zapříčinily to hlavně jejich vlastní chyby. „Samozřejmě bylo příjemné být první, ale vůbec bych nepřikládal váhu tomu, jestli jste první po patnáctém, nebo třicátém kole. Rozhodující je konec sezony. Jestli jsme neudrželi první příčku je v podstatě jedno. Důležité je se poučit z tohohle zápasu a konečně už začít doma opět vyhrávat,“ dodal Burger.

ZDENĚK JANIUREK ml.