Vyhlášený bojovník odehrál v letošním ročníku za Vítkovice devatenáct zápasů, ve kterých zaznamenal dvě branky a osm asistencí. To Varaďu řadilo na deváté místo týmových statistik.

Je téměř jisté, že řady extraligového lídra opustí ještě další útočník, a to už možná během momentálně trvající reprezentační pauzy. „Rozhodli jsme se, že pokud bude příležitost, dáme nějaké hráče pryč. První možnost byla u Vency Varadi. Projevilo o něj zájem Brno a domluvili jsme se. Až budeme pouštět druhého hráče, bude to také starší borec. Ještě jsme se nerozhodli, kdo to bude, ani nemáme adekvátní náhradu. Nechceme pouštět tahouny,“ uvedl trenér Vítkovic Alois Hadamczik.

Mladíky klub nepustí


„Už před sezonou jsme uvažovali, že bychom pár kluků pustili. Rozhodně jsme nechtěli, aby z mužstva odešli mladíci. Jako trenér bych si samozřejmě přál mít co nejvíce hráčů, aby byla konkurence co největší. Na druhé straně takový kádr stojí hodně peněz a věděli jsme, že některé hráče musíme pustit. Konkrétně ty s vyšším platem,“ podotkl Hadamczik, který odmítá, že by Varaďu k přestupu nutili. „Co se týká platového zařazení, Venca patří k top hráčům. Nebylo to tak, že bychom ho za každou cenu nutili jít do Brna. Zájem měl i Třinec, ale ti jej chtěli vyměnit za Tomase. My o žádnou výměnu neměli zájem,“ dodal vítkovický kouč.

Dvojnásobný mistr světa se o výměně do Brna definitivně dozvěděl ve středuráno a nadšený z toho rozhodně nebyl. „Sbalil jsem si bágl a rozloučil se v kabině s některými hráči. Ve čtvrtek ráno se mám hlásit v Brně,“ řekl Varaďa, který má bohaté zkušenosti z NHL, kde odehrál 580 utkání, ve kterých si připsal 69 branek a 144 asistencí. S Buffalem dokázal před deseti lety postoupit až do finále nejprestižnější hokejové soutěže světa.

Už před startem sezony jsme jasně avizovali, že pokud se nepodaří naplnit rozpočet, bude klub nucen uvolnit jednoho až dva hráče. Smlouva s generálním partnerem, společností Evraz stále není podepsaná. Je to zapříčiněno ekonomickou i sportovní stránkou. Chtěli jsme uvolnit dva hráče, tohle je plně v kompetenci generálního manažera pana Hadamczika. Máme dost útočníků, chtěli jsme jejich počet poněkud snížit. O Varaďu byl zájem, nakonec došlo k dohodě s Kometou. Nevylučuji, že tým může opustit ještě někdo další.

František Černík, prezident HC Vítkovice Steel