Kromě dobré hry dozadu začíná pomáhat týmu i střelecky, vždyť v posledních třech zápasech pokaždé skóroval, navíc si připsal celkem sedm kanadských bodů. Fanoušci si jistě vzpomenou na domácí utkání proti Českým Budějovicím, ve kterém zařídil prodloužení sedmačtyřicet vteřin před koncem. Prémiový bod pakvybojoval Vítkovicím obránce Kuboš.

Do sezony jste vstupoval jako člen čtvrté řady, to se člověk moc na led nepodíval. Jak se vám hrálo?

Začátek byl hodně těžký, člověk se tolik do hry nedostal. Já ale stále věřil, že pokud budu makat naplno, tak to bude jenom lepší.

Měl jste třeba náznaky od kouče Hadamczika, že přemýšlí o vašem zařazení do elitní lajny k Burgerovi s Hubáčkem?

Nic konkrétního mi trenér neříkal, ale přesun k takovým skvělým borcům mě potěšil a jsem za takovou šanci hodně vděčný. Hraje se mi s nimi výborně. Aby ne, když to jsou oba reprezentanti (úsměv).

Je vidět, že jste se po boku nejproduktivnějších hráčů mužstva zabydlel. Jaká je vlastně vaše hlavní úloha v první lajně?

Vyloženě defenzivní úkoly nemám. Že by mi kouč Hadamczik řekl, tak a budeš hlavně bránit a jistit kluky vzadu, to ne. Výhodu máme v tom, že hlavně Péťa (Petr Hubáček – pozn. aut.) je skvělý bruslař a dokáže jak nebezpečně zaútočit, tak dobře bránit. Lítá dozadu i dopředu.

V posledních zápasech jste zářil. Tři utkání, tři branky, k tomu čtyři asistence a navíc důležitý gól v poslední minutě domácího souboje s Českými Budějovicemi. Asi jako jednomu z mála vám přestávka nepřišla zrovna vhod…

(Rozesmání) Právě jsem se tomu smál, že zrovna když se mi začalo takhle dařit, tak přišla na řadu reprezentační pauza. Bavili jsme se o tom i s kluky v kabině. Snad mi střelecký prach nevyschl.

V hodnocení fanoušků patříte v poslední době k těm vůbec nejlepším, těší vás to?

Abych řekl pravdu, tak zrovna tohle jsem nezaregistroval, ale samozřejmě je to příjemné zjištění. Když se daří, tak je vše mnohem lepší.

Pojďme na opačný pól. Otevřeně se hovoří o finančních problémech klubu. Z toho důvodu také musel opustit mužstvo bojovník Varaďa. Zasáhl vás jeho odchod?

Venca (Václav Varaďa – pozn. aut.) byl strašně hodný kluk, skvělý člověk do party. Je velká škoda, že musel odejít. Po lidské stránce neměl chybu. Bude mi chybět.

Nemají starší hráči v kabině obavy z toho, že si vytáhnou černého Petra? Vedení již dříve oznámilo, že se bude muset s největší pravděpodobností poroučet další útočník. A to jeden ze zkušených, starších borců, kteří berou vyšší plat…

Tohle vůbec neprobíráme. Teď všichni čekáme, co se stane. Nejlepší by bylo, kdyby se podařila podepsat smlouva s generálním partnerem, získaly se chybějící peníze a už nikdo další nemusel odejít. V týmu máme mnoho kvalitních hráčů a každá ztráta by byla bolestivá.

Pojďme zpět k příjemnějším věcem. Vedete extraligu, ale už to není z vaší strany tak přesvědčivé jako v úvodu sezony. Jaká byla reprezentační pau­za?

Na nic konkrétního jsme se v trénincích nezaměřovali. Trenér nás nabádal k tomu, ať jsme co nejvíce důrazní před brankou. Na řadu přišel také nácvik přesilovek, protože jak každý dobře ví, právě ty rozhodují zápasy. V týmu je přes všechny poslední události dobrá nálada a všichni se těšíme, až zase vjedeme na led a budeme bojovat za Vítkovice.

LUKÁŠ KLIMEK

Narozen: 14. listopadu 1986 v Ostravě (22 let)

Výška/váha: 187 cm/86 kg

Držení hole: levá

Kariéra: HC Vítkovice (2001 až 2003, extraliga – U18), HC Sareza Ostrava (2002 až 2008, 1. liga), Indiana Ice (2005/2006, USHL), HC Vítkovice (od 2006)

Bilance v extralize: 163 zápasů, 23 branek, 24 asistencí

Bilance v letošním ročníku extraligy: 21 zápasů, 5 branek, 7 asistencí

Reprezentace: U18 – 9 zápasů, 1 branka, 2 asistence, U20 – 3 zápasy, bez kanadského bodu